Představili se na mezinárodním nohejbalovém 63. ročníku Jedličkov Gambrinus Open, tedy vyhlášeném turnaji, který se pořádá v Osadě Jedličkovy Lázně.

„Mezi nohejbalisty je vítězství na Jedličkov Open hodně prestižní,“ vysvětluje karlovarský trenér Jan Vanke, který je několikanásobným vítězem.

A ani letos na turnaji nechyběl, když se představil v týmu Bílého baletu společně se žateckým Ondřejem Vítem a čelákovickým Vítem Holasem. Prapor karlovarského nohejbalu drželi i mladíci v sestavě Varů Dan Putík, Lukáš Tolar, které doplnil Ondřej Bachman z Čakovic.

Dvory čeká domácí premiéra v krajské I. A třídě.
I. A TŘÍDA: Dvory nachystaly na víkend show, dorazí Šmicer, Siegl či Jan Berger!

„Ti se umístili na krásném třetím místě, což je na takovém prestižním turnaji obrovský úspěch,“ pochvaloval si úspěch druhé sestavy Karlových Varů Vanke.

„Lukáš Tolar odehrál velmi dobrý turnaj, když během utkání byl jedničkou na smeči i na bloku a celou sestavu táhl,“ poznamenal ke karlovarské naději Vanke.

A neztratil se ani Vanke, který letos pozměnil název týmu, když Krtečky přejmenoval na Bílý balet, a opět z toho byl triumf.

„Ve finále jsme si poradili s týmem Vsetína, který vedl smečař Jan Chalupa. Tato sestava byla publikem hodně oceňována, jelikož v jejích řadách hráli mladí hráči na rozdíl od naší zkušené sestavy,“ narážel Vanke na podporu fanoušků, kteří se přiklonili ve finálové bitvě na stranu Vsetína.

SK Liapor Witte Karlovy Vary.SK Liapor Witte Karlovy Vary.Zdroj: Daniel SeifertZkušenost pak slavila úspěch. „Bylo to vyrovnané a dramatické finále, ve kterém jsme nakonec vyhráli 10:9, 10:9,“ přiznává, že mladíci ze Vsetína jim nedali nic zadarmo. „Beru to jako perfektní přípravu pro nadcházející část extraligy a následnou nadstavbu play-off,“ chválí si karlovarský kormidelník a pokračuje: „S výsledky jsem velice spokojený, především s výkonem Dana Putíka a Lukáše Tolara, kteří odehráli fantastický turnaj za těžkých podmínek, totiž za tropického počasí.“

Nohejbalisty Liaporu čekají před návratem do základní části extraligy ještě dvě zajímavé akce. První z nich bude na programu již tuto sobotu, tedy 21. srpna. Na Střeleckém ostrově v Praze se totiž odehraje jednorázová akce, mistrovství České republiky v singlu.

Na republice se tak představí pětadvacet singlistů z celé České republiky, kteří byli vybráni pro tento turnaj. Chybět nebudou ani zástupci SK Liapor, o co nejlepší výsledek se bude v Praze prát hned čtveřice Karlovaráků.

Krajský přebor mužů bude pokračovat o víkendu druhým kolem.
KRAJSKÝ PŘEBOR: Taháky druhého kola hostí Chodov a Nová Role

„Tradiční stálicí bude Karel Hron, druhým bude Tomáš Bíbr, který dosahuje v singlu vždy velmi dobrých výsledků na těchto akcích, dalším je mladíček Lukáš Tolar, který taktéž trénuje singl v našich řadách, a řekl bych, že bude velkým příslibem do budoucna, a ty pak doplní zkušený Michal Kokštein, který ač má pokročilý věk, tak k singlu má velice blízko a je to prakticky jediný titul, který mu v jeho nohejbalové sbírce z jednorázových mistrovství republiky chybí, tak aby mohl zkompletovat svou zlatou sbírku,“ podotkl k singlistům, kteří se představí na mistrovství republiky.

I následující víkend přinese zajímavé bitvy, na pořadu bude v sobotu 28. srpna v Modřicích další jednorázová akce, a to mistrovství České republiky trojic.

„Do Modřic vyšleme dvě sestavy, tak snad budeme úspěšní,“ dodal závěrem.