„Soupeř hrál velmi dobře organizovaně do defenzivy, těžko jsme se prosazovali. I proto první poločas moc fotbalové krásy nepřinesl, spíše to byl poločas plný osobních soubojů uprostřed hřiště a skončil remízou,“ narážel karlovarský trenér Marián Geňo na bezbrankový stav po první pětačtyřicetiminutovce.

To ve druhé padly branky tři. Nástup do druhého dějství měli lepší slávisté, když jim vedení zařídil přesnou ranou Jaffan Samir. Jenže poté ale Královské Poříčí srovnalo, když využilo výhodu pokutového kopu.

„Do druhé půle jsme vstoupili lépe a krásnou střelou Jaffana jsme šli do vedení. Poté se hrálo spíše na polovině soupeře, který hrozil jen z brejků. Jeden z nich mu vyšel v 60. minutě, když se takovým nešťastným obranným zákrokem dostal k možnosti zahrávat penaltu, a bylo srovnáno,“ poznamenal k dění na hřišti Geňo.

Pro jeho výběr však bylo ještě hůře, když v závěru duelu tým ze Sokolovska vstřelil rozhodující druhou branku. „Chtěli jsme zápas zlomit na naši stranu. I přestože soupeř slušně kolem svého vápna bránil, tak situací, které volaly po gólu, bylo dost. V 80. minutě jsme udělali sérii chyb a soupeř nás opět z brejku potrestal, a i přes závěrečný tlak už se nám vyrovnat nepodařilo,“ popisoval Geňo.

I přes prohru sešívaní svým výkonem zcela jistě nezklamali, jelikož i favorizované Královské Poříčí se mělo během zápasu co otáčet.

„Pro nás to byl třetí zápas se silnějším týmem, se kterým jsme odehráli minimálně vyrovnanou partii, a přesto prohráli. Pro kluky je to kruté, ten zápas odmakali, nemůžu jim toho moc vytknout. Trošku nás brzdí, že my se na gól strašně nadřeme a naopak soupeři branky vlastně darujeme. Do zápasu naskočilo osm mladších dorostenců, takže by se chtělo říct, že jsme s výkonem spokojeni, jenže se musíme takovéto zápasy naučit vyhrávat, v našich silách to rozhodně je,“ dodal závěrem k hodnocení karlovarský trenér.