Sobotní program:
10.15 Maximilian v. Kienlin Cup (IV. kat., 2 000 m).
10.45 Cena města Karlovy Vary (III. kat., 2 000 m).
11.15 Dostih Architektů Heike Saur (III. kat., 1 000 m) dostih šlechticů na dřevěných koních.
12.10 Pohár Adeline Marx Haute Coutoure Cup (II. kat., 2 000 m), přehlídka a vyhodnocení klobouků.
13.10 Cena Sophie a Alexander Schaffon (III. kat., 1 600 m).
13.40 Dostih Order Of Innocence (IV. kat., 3000 m).

Vrcholem dopoledního mítinku (pozor, začátek v 10 hodin!) bude Pohár Adeline Marx Haute Coutoure Cup (II. kat., 2.400 m) pro tříleté a starší koně.

Spolehlivé výkony i zkušenosti z dostihů nejvyšších kategorií řadí do širšího okruhu favoritů v převaze importovaných koní dva zástupce českého chovu, Respekta (ž. J. Chaloupka) a dvojnásobného vítěze trojkových klání Vévodu (ž. J. Andrésová).

Karlovarské ovzduší svědčí Sea The Nightovi (ž. D. Liška), kterému se zde daří. Letos se při každém ze svých čtyř startů umístil a při posledním běhání obsadil 2. místo.

Účastník Českého a Slovenského derby Charmbruck (ž. P. Foret) byl dodatečně dohlášený a je nutné s ním na předních místech počítat. Třetí z červnové Karlovarské dvojnásobné míle Containment (ž. M. Zatloukal) by na základě svých výkonů mohl ukončit čekání na první životní triumf.

S plnými šancemi půjdou do boje o devadesátitisícovou dotaci Mike Majk (ž. J. Verner), nováček na českých drahách Mannix (S. Laubeová), ale i Culihrach (ž. M. Havelková), který může těžit z výhody nejnižší nesené váhy v osmičlenném poli.

Přestávky mezi dostihy vyplní atraktivní přehlídka dámských klobouků a dostih šlechticů na dřevěných koních.

Sobotní dění bude pro televizní diváky zajištěné on-line přenosem na internetovém portálu EquiTV a vstup na nezapomenutelnou akci je zdarma.

Marcela Kozová