V základní části ligy totiž sbírají výhry jako na běžícím pásu. Tu poslední vybojovali na jihu Čech, a stála za to. Žraloci pokořili na zimním stadionu Jindřichova Hradce výběr B.B. Kings České Budějovice rozdílem třídy v poměru 9:2. „Na jih Čech jsme odjeli pouze v sedmi, jelikož máme velkou marodku, takže jsme se utkání trochu obávali," vysvětluje na úvod kapitán karlovarského týmu Jiří Berger.

Obavy v podání karlovarského týmu ale zbytečné. Žraloci položili v první třetině dvougólový základ ke čtvrté výhře v soutěži. „Hráli jsme otevřený sledge hokej, a občas zapomínali na zadní vrátka," upozorňoval Berger. Podstatně lepší pak byla druhá třetina, kterou Karlovaráci vyhráli vysoko 4:1. „Docela se nám střelecky dařilo, i když domácí potrestali naší hrubku v obraně," poukazoval kapitán Sharks. I v závěrečné třetině se karlovarský tým držel na střelecké notě, když ji vyhrál v poměru 4:1. „Šancí jsme měli podstatně víc, ale je dobře, že jsme tento duel zvládli a do tabulky si připsali další vítězství," liboval si Berger. Vítězství pak darovali hráči svému trenénu Jiřímu Bergerovi staršímu jako dodatečný dárek k jeho narozeninám.

„Během cesty na utkání jsme trenérovi poblahopřáli a dali mu jako dárek rybářský prut, no a výhra nad Budějovicemi byla jako narozeninový bonus," žertoval Berger. Žraloci tak pomalu ale jistě naplňují svůj cíl. Tím je proplout do play off, a to nejlépe z první příčky. „Cíl je daný, chceme si zahrát play off, ale taktéž bychom rádi vyhráli základní část soutěže, ale ty důležité zápasy teprve přijdou," upozoňuje kapitán Sharks. A ví proč. Karlovaráky totiž čeká důležité dvojutkání s tradičném rivalem pražskou Spartou.

První duel odehrají hráči Sharks na svém ledě na zimním stadionu v ostrově, a to v sobotu 3. listopadu od 14.45 hodin. To druhé pak o den později, tedy v neděli 4. listopadu od 13.15 hodin na zimním stadionu v Berouně.

„To bude asi jeden ze zlomových okamžiků základní části. Rádi bychom oba duely zvládli vítězně, ale víme, že to bude nesmírně těžké, ale budeme bojovat a oba souboje vyhrát," přeje si Berger.

Karlovarský tým tak může značně profitovat z návratu Michala Geiera nebo střelecké mušky Jiřího Forga. „Určitě jde příchod Michala na ledě hodně znát. Teď se navíc rozstřílel Jirka, takže bychom rádi využiliv následujících zápasech jejich potencionálu," uzavřel Berger.