„Před startem základní části ligy jsme měli pouze jeden cíl, probojovat se do play- off. To jsme splnili, takže v tomto ohledu jsme spokojeni. I když jsme se hodně báli, ale nakonec výhrou v Kolíně a Budějovicích a díky zaváhání Sparty jsme proklouzli do druhé fáze soutěže,“ popisoval kapitán karlovarského týmu Jiří Berger mladší.

Karlovarské družstvo tak čeká v sobotu 7. ledna na zimním stadionu v Ostrově pěkně tvrdý oříšek.

Od 13.00 hodin zde budou usilovat o cenné vítězství nad druhým týmem sledge hokejové tabulky Pardubicemi v závěrečném vystoupení v rámci základní části.

„Musíme bezpodmínečně vyhrát, jestli chceme udržet třetí příčku v tabulce, která by nám zajistila jako soupeře pro play-off právě tým Pardubic,“ přeje si Berger.

Jenže sledge hokejová matematika ještě řádně může zamíchat konečným pořadím. Trumfy prozatím drží tým Kolína, kterému patří čtvrtá příčka. Kolín má oproti Sharks k dobru dvě utkání, první se Zlínem, druhé pak se Studénkou.

„Myslím si, že Zlín bude chtít určitě nad Kolínem vyhrát, takže v případě naší výhry bychom se tedy v semifinále utkali o postup do finále s Pardubicemi,“ bilancoval Berger.

Po základní části by se měl vrátit do dresu Sharks útočník Michal Geier, ale ten by neměl být jedinou posilou. „Ještě máme rozjednanou jednu posilu zvučného jména, která by nám společně s Míšou měla pomoci k co nejlepšímu umístění,“ uzavřel Jiří Berger.