První cíl splněn. Úřadující mistři sledgehokejové ligy SKV Sharks Karlovy Vary o víkendu zakončili základní část ligové soutěže.
Excelentně.

I když v duelu s kolínskými Draky v tréninkové hale KV Areny prohrávali po pěti minutách tříbrankovým rozdílem, nakonec se radovali z deváté výhry v řadě za sebou, když zajímavý duel vyhráli v poměru 7:4.

„Určitě jsme takový mizerný vstup do utkání nečekali,“ načal své ohlížení karlovarský kapitán Jiří Berger. To on pomohl ve druhé třetině dvěma góly smazat nadějný náskok Kolíňáků.

„Museli jsme pořádně zabrat, ale povedlo se,“ oddychl si kapitán Sharks. A měl k tomu řádný důvod.
„Soupeře jsme hodně podcenili, a málem se nám to stálo osudným, ale nakonec jsme vydřeli důležitou výhru,“ podotkl Berger.
Karlovarští sledgehokejisté tak stanuli po základní části na prvním místě se sedmadvacetibodovým ziskem.
„Jsme rádi, že náš první cíl je splněn. Teď bychom chtěli navázat na dobré výkony a postoupit do finále,“ hlásí z tábora Sharks Berger.
Před vstupem do prvního kola play off však ještě zakončí hráči Sharks sledgehokejový rok exhibicí.
Ta bude na programu ve středu 30. prosince od 18.00 hodin na zimním stadionu v Ostrově.
„Zapojit se mohou zájemci, kteří si chtějí tento sport vyzkoušet, jinak jsou již dva týmy dané, ty si to rozdají mezi sebou,“ vysvětloval Berger, který se v exhibici netradičně postaví mezi tři tyče.

Pak už bude vše směřovat k play off. V sobotu 9. ledna se v něm představí Karlovaráci v rámci prvního kola na ledě PSG Zlín s místními Medvědy. Druhou semifinálvoou dvojici tvoří Sparta Praha a Draci Kolín. „V semifinálových bojích si těžko můžete vybírat. Všichni soupeři mají svou kvalitu. Zlín je hodně nevyzpytatelné mužstvo, ale my chceme podat co nejlepší výkon a připsat si první vítězný bod, ale bude to hodně náročné,“ míní Berger.
A není divu. Ve vyřazovacích bojích vyhořel již nejeden favorit.

„Buď se vám play off povede nebo ne. Šance jsou tak padesát na padesát, my se však o výhru porveme,“ slibuje kapitán Karlovaráků.
V sérii, která se hraje na dvě vítězná utkání, zamíří na západ Čech 30. ledna, kdy bude na programu odveta. Případné rozhodující třetí utkání by se taktéž odehrálo na západě Čech, a to o den později.