„Do zdejších míst rád chodil na procházky i náš první československý prezident T.G.Masaryk, který se v tehdejší výletní restauraci na Linhartu v Karlových Varech, zapsal 28. července 1924 do pamětní knihy hostů,“ připomněl historický milník za organizátory Michal Mendel, starosta a náčelník místní jednoty.

Na start devátého ročníku si našlo cestu bezmála devadesát dětí napříč všemi věkovými kategoriemi od předškoláků až po starší žactvo konče.

Hlavní závod pro dospělé o délce jedenácti kilometrů či možnost si zaběhnout štafetu dvakrát pět a půl kilometru, přilákalo na startovní rošt dvaatřicet běžců v individuálním závodu, když do závodu zasáhlo i sedm štafet.

Nejrychlejším mužem byl Tomáš Kožák z SC Start Karlovy Vary v čase 38:44, nejrychlejší ženou se pak stala Lenka Kůsová z Triatletu Karlovy Vary, která zdolala trať v čase 46:47.

„Závod se tradičně konal v ryze sokolském duchu, se státní hymnou a za účasti krojovaného sokola,“ poukazoval Mendel.

„Velké poděkování patří i dalším členům jednoty TJ. Sokol Karlovy Vary a dalším pomocníkům, bez kterých by nebylo možno závod uspořádat. O rychlý průběh závodu a jeho vyhodnocení se perfektním servisem zasloužil Jan Sokol se svou časomírou. Velice si také vážíme a děkujeme za podporu sponzorům našeho závodu, kterými jsou firma Pelant – Doupovské uzeniny a banka ČSOB. Za povolení uspořádat závod děkujeme Statutárnímu městu Karlovy Vary a Lázeňským lesům Karlovy Vary,“ děkoval Mendel za vstřícnost sponzorům.

Příští rok bude Sokolovská jedenáctka jubilovat, když na programu bude desátý ročník. „Na všechny stávající i další nové závodníky se těšíme v příštím roce, kdy se bude konat jubilejní 10. ročník Sokolské jedenáctky,“ doplnil Mendel.