A i letos se mají závodníci na oblíbené ultra akci 24- a 12hodinového závodu MTB na co těšit, když závod S24 bude součástí mezinárodního Česko-Slovenského seriálu 24 hodin MTB závodů.

Mimo oficiální závody vyplní akci také doprovodné závody, čtyřkilometrový MTB vs. RUN závod do vrchu, dětský závod v MTB biatlonu a MTB HandiCUP.

Registrace na všechny závody jsou již spuštěné a závodníci se mohou registrovat do 31. července za zvýhodněné startovné.

Fighter karlovarského Alpha Gymu Pavel Pilný (nahoře) předvedl ve třetím kole v bitvě se Stanislavem Maškem parádní obrat, když svého soupeře uškrtil a urval velmi cenný skalp. Foto: IAF
Varský fighter Pilný řádil v Plzni, ve třetím kole uškrtil Maška z Atom Gymu

„Připraveny jsou všechny kategorie pro závodníky na 12 a 24 hodin, sólo, dvojice, čtveřice, letos nově i gravel,“ prozradil hlavní organizátor Martin Sýkora.

Soutěžní tratě vedou po krásných trailových cestách v okolí koupaliště Michal, okruh má zhruba 8,5 km. „Letos s upravenou první třetinou tratě, kdy odpadne dlouhý výjezd po asfaltu,“ řekl Sýkora ke změně na trati. Závodní víkend bude zahájen v pátek 2. září oblíbeným časovkářským závodem do vrchu MTB vs. RUN na čtyřkilometrové trati.

Hlavní závod na 12 hodin bude zahájen v sobotu 3. září, a to v 10.00 hodin, s koncem ve 22.00 hodin. To závod na 24 hodin bude odstartován v sobotu v 10.00 hodin a skončí v neděli 4. září taktéž v 10.00 hodin, vyhlášení obou závodů proběhne v neděli.

Fanoušci Energie věří, že extraliga ve Varech zůstane, klidně přispějí.
Konec extraligy ve Varech? Fanoušci jsou v šoku, na klub klidně přispějí

Chybět nebude také dětský závod v biatlonu, ten bude na programu v sobotu 3. září od 13.00 hodin. „Děti v něm budou závodit na kole na louce u jezera Michal, zastřílí si airsoftkou na skutečné biatlonové sklopky a na kole pak dojedou do cíle. Jsou pro ně připravené krásné i hodnotné ceny,“ prozradil Sýkora. V rámci 24MTB nebude chybět ani MTB HandiCuP, který odstartuje v sobotu v 18.00 hodin.

Chybět však nebude ani bohaté občerstvení a večerní program. „Máme připravený bufet s nápoji, občerstvením i grilem. V pátek večer mohou nejen závodníci přijít na DJ – Rockový BIGBÍT, v sobotu bude night show hrát jezdcům i divákům. Samozřejmostí je koupačka v koupališti nebo vyzkoušení paddleboardu,“ dodal závěrem Sýkora.

Přihlášky a propozice závodu najdou zájemci na webových stránkách: https://www.sokolovska24mtb.cz/.