„Ovšem fenoménem 21. století jsou v současné době bojové sporty. Zejména ty plnokontaktní. Z hlediska popularity jsou momentálně na vrcholu MMA, které v mnohém zastínily box, kickbox i muay thai,“ poukazuje na úvod ostřílený trenér, kterému prošlo pod rukama několik výtečných bojovníků, a v současnosti trenér CHB gym Brno Bohuslav Chudáček.

Plzeň se po právu může zařadit mezi evropské stálice z hlediska pořádání sportovních soutěží bojových sportů té nejvyšší kvality. Tradice, prestiž a profesionální úroveň jsou ikonami turnaje sahajícího až do roku 2004. Ano, řeč je o Souboji Titánů. Věhlasný turnaj, který každoročně vyprodá plzeňskou sportovní halu Lokomotivy do posledního místečka.

„Za tuto krátkou dobu si turnaj vydobyl vysokou oblibu nejen u mnoha diváků, ale zejména i respekt u všech fighterů světové úrovně,“ pochvaloval si Chudáček, který se svátku MMA taktéž zúčastní. Za myšlenkou a vznikem celého projektu se skrývá jméno ředitele turnaje Marka Kaigla. Současně zárukou té nejvyšší kvality zápasů je pak jméno sportovního ředitele turnaje Petra Otticha.

„V průběhu třináctileté existence vývoje turnaje doznal Souboj Titánů zásadních změn, a to nejen v dominanci disciplíny MMA, ale i v aréně jako takové. Poprvé diváci místo 16 provazů ringu uvidí v plzeňské hale na Slovanech fighty MMA přímo v kleci,“ odtajnil velkou změnu a jednu velkou premiéru Chudáček.

Zápasit se bude dle pravidel UFC. Zahájení programu soutěže od 18.00 hodin. Show je datována tradičně na sobotu 19. listopadu. „Diváci se mohou těšit jak na domácí fightery, tak i na světové veličiny MMA,“ láká fanoušky MMA do plzeňské haly Chudáček.

Vidět bude i západočeský region, který budou reprezentovat fighters z MMA Karlovy Vary, ve váze do 66 kg Lukáš Zachariáš. Druhý Karlovarák Radek Šopov pak nastoupí ve váze do 75 kg již za TKBC Praha. „Oba borci jsou odchovanci matadora českého MMA Jaroslava ´Číňana´ Poborského,“ připomněl Chudáček.

Dalším západočeským zástupcem na turnaji v Plzni bude ve váze do 61 kg Martin Šíma z Milenium gym Klatovy. „Kvalitní zápas můžeme ve váze do 93 kg očekávat od Stanislava Sobotky z Monster gymu Praha, jehož trenérem je živoucí legenda českého MMA Petr ´Monster´ Kníže. Jeho soupeřem je taktéž kvalitní fighter, Dušan Glezlo z Gladiátors gym České Budějovice,“ nechal nakouknout do nabitého programu Chudáček.

Dočká se i Plzeň, kterou budou reprezentovat ve váze supertěžké Vojta Mezsároš z MMA Kotelna Slovany a David Soukup z MMA Plzeň. „V další supertěžké váze uvidí fanoušci Ondřeje Kuncla z Klubu Char-on MMA Plzeň. Za Titán klub Plzeň nastoupí ve váze do 57 kg Radek Štádler a ve váze do 75 kg jeho bratr Jiří Štádler, jehož soupeřem bude německý Umol Nafocil,“ podotkl k dalším bitvám v kleci Chudáček.

Vrcholem večerní show pak bude zápas o titul CFC ikony českého MMA, Martina Šolce z PriMMAt gym Praha. Soupeřem Martina Šolce bude Chorvat Stjepan Bekavac.

„Tento fight slibuje neopakovatelnou podívanou, protože výsledky obou fighterů jsou opravdu za hranicí očekávání. Oba fighteři disponují vynikající technikou na zemi, stejně tak i technikou a zejména vysokou tvrdostí v postoji. Martina Šolce jsme mohli vidět v zápase s brněnským samurajem Jiřím ´Denisou´ Procházkou. Zmíněný zápas zvedal diváky doslova ze sedadel a dodnes zasvěcení znalci hovoří o tomto fightu jako o jednom z nejlepších na české scéně. Na druhou stranu chorvatský soupeř má za sebou skalpy fighterů, jakým je například Petr ´Píno´Ondruš a další,“ přiblížil vrchol Souboje Titánů Chudáček.

„Takže přátelé, pokud chcete zažít napětí v klidu a teple, nikam nechoďte, zůstaňte doma a v klidu sledujte vaše oblíbené seriály na Nově… Ovšem pokud chcete zažít něco neopakovatelného, něco, o čem si budete vyprávět ještě další týdny, vaše kroky musí zákonitě mířit v sobotu do plzeňské arény. Staňte se i vy součástí rukopisu dalších sportovních dějin. Protože tohle bude bitva gladiátorů, v pátek se v plzeňské Lokomotivě rozpoutá válečné peklo, které určí nového vítěze arény, nového vítěze CLASH FC,“ dodal závěrem Chudáček.

Souboj Titánů 2016 – Clash FC

17.00 – otevření pokladen / předprogram
18.00 – zahájení programu

Amateur rules
1. zápas Radek Štádler vs. Ondřej Vráblík -57 kg 3x3 min.
2. zápas Vojta Meszároš vs. David Soukup -120.2 kg 3x3 min.

UFC rules
3. zápas TBA vs. Jaroslav Kunc -77 kg 3x5 min. UFC rules
4. zápas Ondřej Kuncl vs. Jakub Dittrich -120.2 kg 3x3 min. UFC rules
5. zápas Lukas Zacharias vs. Max Handanagič -66 kg 3x5 min. UFC rules
6. zápas Martin Šíma vs. Matěj Skalický -61.2 kg 3x3 min. UFC rules
7. zápas Jiří Štádler vs. Umol Nacofil -75 kg 3x5 min. UFC rules
8. zápas Stanislav Sobotka vs. Dušan Glezlo -93 kg 3x5 min. UFC rules
9. zápas TBA vs. Radek Šopov -75 kg 3x5 min. UFC rules
10. zápas Lucie Pudilová vs. Alexandra Buch -61 kg 3x5 min. UFC rules

Titul CFC
– 93 kg 5x5 min. UFC rules
11. zápas Martin Šolc Czech republic vs. Stjepan Bekavac Croatia