Po restartu pořádné sousto. Czech Open v čínském boxu. „Neočekávali jsme již turnaje do konce června a události se náhle změnily. Den, na který jsme všichni čekali, a první turnaj byl konečně tady. Ač příprava nebyla ideální, ale zároveň můžeme říct, že díky klubovým výzvám a osobnímu drilu, kdo chtěl, tak se připravil. První turnaj sezony tedy hned v jedné z nejtvrdších disciplín plné úderu a hodů,“ poukazuje trenér Samurai Fight Clubu Chodov Václav Kolář.

Za jeho tým nastoupilo devět „fighterů“. Již zkušení čeští reprezentanti, doplnění o nové talenty. „Turnaj byl po 'covid pauze' silně obsazený a pro naše závodníky to znamenalo jít vstříc další výzvě,“ poznamenává kouč samurajů.

Souboje začaly hned pěkně zostra. „Naše samurajské naděje Daniel Sarkany, František Mikát doslova rozplakali své německé protivníky a zvítězili před limitem. Ve stejném tempu a v slzách protivníka vítězí jednoznačně Dominik Sarkany. Své vítězství o medaili si připisuje i Jan Potužník. Kryštof Schwarz, který šel o váhu výše, se probojoval až do finále, kde nestačil jen na finálového obříka. Ve stejném scénáři bojoval Petr Goubej, který se v premiéře mezi dospělými probojoval do finále, kde prohrál až v prodloužení,“ popisuje hlavní trenér Samurai Fight Clubu vystoupení první várky svých svěřenců.

Poslední část turnaje potom obstarali samurajští junioři ve fullcontactu. „Matyáš Flídr ve finále prohrává těsně ze zkušeným reprezentantem z Moravy. Ke skvělým výkonům našich samurajů přidali neskutečné zápasy Jan Dušek a Johny Kolář. A byla to opravdová válka, která postavila celou halu na nohy. Jan Dušek doslova ubil předním direktem svého soupeře, ale rozhodčí byli proti a i přes ostrá slova Honza prohrává, ale jen u rozhodčích,“ popisuje Václav Kolář. Ostatní přítomní měli totiž o vítězi jasno.

Následně Johny Kolář ještě přidává na emocích a svého vzteklého soupeře z Prahy v boji o medaili v tvrdých výměnách posílá opakovaně k zemi. Za podpory všech samurajů, kdy celá hala rázem zčervenala, jasně vítězí.

„Skvělá práce celého týmu, závodníci předvedli po pauze neskutečné výkony, na které můžeme být jen hrdí a navázat na ně v další přípravě,“ mohl být spokojen trenér Václav Kolář.

Chodovskému týmu nechybělo ani perfektní zázemí v podobě doprovodného týmu, který výborně sehraný opět perfektně fungoval.