Naděje. Tak tu budou chtít nohejbalisté karlovarského Liaporu přetavit v důležité vítězství. V sobotu 6. června totiž budou hostit od 14.00 hodin v jedenáctém kole nohejbalové extraligy ve svém areálu v Doubí aktuálně druhý tým extraligové tabulky, benešovský Šacung.

„Musíme bojovat,“ uvedl pro Deník trenér karlovarského klubu Jiří Dvořák. Na stejné vlně je naladěn i prezident klubu Vladimír Hlavatý. A má pádný důvod. Liapor ztrácí na čtvrtou příčku, která zaručuje postup do play off, pět bodů. Karlovarákům tak i nadále svítá naděje proklouznout do nejlepší čtyřky extraligové soutěže.

„Máme ještě teoretickou šanci postoupit, chceme pro postup udělat vše. Snad se k nám konečně přikloní nohejbalová štěstěna přívětivou tváří,“ přeje si Vladimír Hlavatý.

Nohejbalová matematika je proto jednoduchá. Pokud hráči Liaporu doma uspějí nad Šacungem a poté zvládnou i duel v Čelákovicích a Břvích, proklouznou do vyřazovacích bojů.

„Bude to určitě hodně důležitý zápas, který může rozhodnout o našem osudu. My se ale o tuto možnost porveme,“ míní Hlavatý.
A ví proč. Karlovarští nohejbalisté proto spoléhají také na podporu diváků, zejména pak na jejich hlasivky.
„Rádi bychom pozvali diváky na kvalitní nohejbalovou podívanou. Kluci budou jejich podporu obzvláště v duelu se Šacungem potřebovat,“ je si vědom prezident klubu.

Pro diváky, kteří zamíří do doubského areálu podpořit místní Liapor, bude tradičně připravena za lidových deset kaček slosovatelná tombola o zajímavé ceny.