Trojky. Jen smutně přihlížel exkarlovarský a současný trenér BA Sparta Praha Jiří Bárta se svým družstvem v čele s další s exkarlovarskou hráčkou Wallace trojkové exhibici v podání basketbalistek karlovarské Lokomotivy. V úvodním kole nadstavbové části Ženské basketbalové ligy totiž Karlovaračky zničily sparťanskou omladinu právě úspěšnými trojkovými pokusy. Lokomotiva nakonec soupeřky z Prahy porazila v poměru 85:53.

I do utkání lépe vstoupily hráčky z lázní. Skóre duelu netradičně otevřela proměněným trestným hodem karlovarská DeHaven. Náskok Lokomotivy poté navýšila úspěšným dvojkovým pokusem Větrovcová a na stejné vlně byla naladěna i její spoluhráčka Magerčiaková.

Sparta sice v páté minutě vyrovnala ukazatel skóre na 6:6, a poté šla dokonce do jednobodového vedení 8:9, ale přesto neuspěla.

V sedmé minutě totiž načala trojkovou exhibici domácí bojovnice DeHaven, která šesti body poslala Lokomotivu do pětibodového trháku. Poté se dvakrát prosadila po trojkových pokusech i pivotmanka Magerčiaková, která již zvýšila náskok karlovarského družstva na jedenáct bodů. Před první sirénou ještě dala naději Pražankám dvěma body Nováková, která v závěru první čtvrtiny korigovala na 22:13 ve prospěch Karlových Varů. Ve druhé čtvrtině si excelentní chvilku vybrala domácí rozehrávačka Sedláčková, která si během minuty a půl připsala na své konto šest bodů. Hráčky Sparty sice držely basketbalový krok, co to dalo, ale na dobře hrající Karlovaračky to však nestačilo. V závěru druhé čtvrtiny totiž opět najely svěřenkyně karlovarského kouče Tomáše Veselého na tříbodový rytmus a po prvním poločase vedly jedenadvaceti­bodovým rozdílem 45:24. I druhý poločas načaly domácí basketbalistky famózně, když soupeřkám z hlavního města nedaly moc prostoru, a navíc udělaly devítibodovou šňůru, která je pomalu, ale jistě nasměrovala k prvnímu vítězství nadstavbové části.

Po třetí čtvrtině Karlovaračky vedly proti bojující Spartě již 66:38, nakonec však hráčky z města minerálních pramenů mohly před svými fanoušky oslavit v rytmu exhibice vítězství v poměru 85:53.

BK Lokomotiva K. Vary 85
BA Sparta Praha 53

Body: Sedláčková 26, Magerčiaková 13, Větrovcová 12, Eisnerová 12, DeHaven 9, Houdková 6, Borecká 5, Hrabáková 2 – Wallace 11, Drachovská 8, Kubusová 8, Muchová 8, Špirková 8, Šmídková 4, Nováková 4, Obrusníková 2. Průběh utkání: 22:13, 45:24, 66:38. Rozhodčí: Smetana, Heinrich. Trojky: 17/9:15/2. TH: 16/12:17/13. Fauly: 19:19. 5 chyb: 35. DeHaven (Lokomotiva). Diváci: 200.