Tradiční první závod roku se běží po silnici do Svatošských skal a zpátky a je určen všem sportovcům bez rozdílu. Přestože se na startu pravidelně objevují špičkoví vytrvalci z celého regionu, vítají pořadatelé na sedmikilometrové trati každoročně i desítky lidí, kteří na start přicházejí s touhou splnit si svá novoroční předsevzetí, vykročit do nového roku tou správnou nohou, nebo jen vyčistit si hlavu od silvestrovského flámu!

Závod je veřejný a je vypsán pro všechny kategorie dospělých a letos poprvé i pro kategorie žactva a mládeže. „Mládež jsme měli na startu pokaždé, ať už registrované mladé atlety nebo děti, které přišly s rodiči, ve výsledkových listinách ale byli uváděni v nejmladších kategoriích mužů a žen. A tak jsme uvítali nabídku AC Start, který pro žactvo a mládež věnoval ceny, a závod o tyhle kategorie rozšířili,“ uvádí novinku hlavní pořadatel závodu, prezident SK Liapor Witte Vladimír Hlavatý.

Jinak ale zůstává vše při starém. „Ctíme tradice a nemáme nejmenší důvod něco měnit. Start i cíl zůstávají pořád na stejném místě, u objektu bývalého Svazarmu, a trať vede pořád po silnici do Svatošských skal a zpátky,“ říká Hlavatý a dodává: „Co ještě neumíme zařídit, je počasí. Už jsme tu zažili kruté mrazy a silnici zasypanou sněhem nebo novoroční déšť a náledí, ale pokaždé se běželo a poběží se i na Nový rok 2012.“

Novoroční běh na Svatošské skály odstartuje v neděli 1. ledna 2012 v 11:00 od objektu bývalého Svazarmu v Karlových Varech - Doubí. Přihlášky se přijímají v klubovně SOS vesničky v Doubí od 10:00 do 10:45 hodin, startovné se neplatí. Všichni účastníci dostanou diplomy, nejlepší tři běžci v každé kategorii si odnesou medaile a věcné ceny.