Karlovarský FB Hurrican naskočí o víkendu do třaskavého čtvrtfinále 1. ligy ve florbale mužů, ve kterém se mu postaví do cesty Kanonýři Kladno. Letos by však chtěli Karlovaráci posunout florbalovou laťku výše, nejméně do semifinále.

„Loni jsme skončili třetí a měli možnost výběru soupeře, ten se nám však nevydařil a naše cesta skončila již ve čtvrtfinále. Letos věřím, že se karta obrátí,“ přeje si posun ve druhé fázi prvoligové soutěže karlovarský trenér Pánek.

V základní části v prvním vzájemném zápase slavilo Kladno výhru 8:5, ve druhém pak dosáhli na vítězství hurricani, kteří doma zvítězili 10:9. „V sérii s Kladnem čekám parádní zápasy plné branek a tvrdých osobních soubojů. Oba týmy rády spíše útočí, než brání,“ narážel Pánek na divoké výsledky těchto soubojů.

Kanonýři skončili v základní části hned za hurricany na pátém místě. Ve svém kádru mají hned několik individualit. Tou hlavní je bezesporu Miloš Tyl, který si v základní části připsal na svůj účet úctyhodných jedenaosmdesát bodů.

„Co se týče silných stránek Kladna, tak je to určitě již zmíněná střelba a velká úspěšnost přesilových her. V týmu mají i řadu osobností, v čele s Dušanem Přívarou. Kladno má však i některé slabiny, o kterých víme, a pokusíme se jich využít,“ poukazoval Pánek. Karlovarský výběr potáhne stejně jako v základní části duo M+M. Nejlepší snajpr základní části Michal Klápa, který nastřílel 57 branek. Dále pak Michal Strachota, který pro změnu nastřádal na své konto 46 gólových asistencí.

„O našem týmu soupeři celou sezónu tvrdí, že máme silné individuality. Já pevně věřím, že v play-off budeme předvádět skvělé týmové výkony, podpořené maximálním nasazením a plněním taktických pokynů,“ vsází na týmový duch Pánek.

První dva duely odehrají hurricani v domácím prostředí. První dnes, tedy v sobotu 2. března, od 18 hodin, druhý pak v neděli 3. března od 16 hodin. Obě utkání čtvrtfinálové série, která se hraje tradičně na čtyři vítězná utkání, se odehrají v hale míčových sportů.

„Samozřejmě může být výhoda, že sérii začínáme doma, protože fanoušci v karlovarské hale jsou vždy skvělí, a věřím, že tomu tak bude i nyní a pomůžou nám k úspěšnému vstupu do série,“ dodal trenér.

Ilustrační foto
Kolonády jsou překrásné, ale drahé. Údržba polyká miliony