Po nedávném mistrovství Evropy, které se konalo v tuhnické KV Areně, si opět přijdou na své milovníci volejbalu. O tomto víkendu začínají druholigové soutěže mužů i žen. Stejně tak jako všechny soutěže mládeže.

Z pohledu VK Karlovy Vary byla loňská sezona velmi vyrovnaná a celý její průběh byl velmi zajímavý až do konce. „My jsme dobře odstartovali do soutěže, ale po vánoční pauze jsme prošli velkou krizí, kterou zakončilo až vítězství v Mladé Boleslavi. Hráli jsme celou sezonu lepší volejbal než sezony předtím,“ připomenul loňský rok karlovarský Vít Mašek.

VK Karlovy Vary se bude muset obejít bez opory v podobě Bicana. „Jeho odchod je pro nás velkou ztrátou hlavně v útočných kombinacích. Popravdě řečeno bylo jen otázkou času, kdy po něm prvoligová Plzeň sáhne. Je to pro nás oslabení,“ přidal Mašek.

Druholigoví muži mají veliká očekávání. „Letošním cílem je pro nás opět hrát kvalitní volejbal a bavit s ním naše skvělé diváky. Kdybych měl hovořit o nějakém umístění, tak při vyrovnanosti soutěže bude pro nás úspěch, když budeme v horní polovině tabulky, až se sečtou všechny body,“ doplnil Vít Mašek.

V prvním kole soutěže uvítají Karlovaráci na palubovce tělocvičny „Na pajdě“ v Drahovicích tým Netolic. Utkání se hrají v sobotu, a to od 10 a 14 hodin.
Další soutěž dospělých hrají ženy v Chodově. Místní tým BVC Witte také bude hrát svá první dvě kola doma. V hale II. základní školy v Chodově se představí Spartak Ústí nad Labem a zápasy začínají v 9 a ve 13 hodin.

Zástupce má Karlovarský kraj i v soutěži juniorů a juniorek. Borek Ostrov hraje mezi juniory a i on bude hrát svá první utkání doma. Soupeřem jim bude Prosek B a duely začínají v 10 a 14 hodin.

Hala na Slavii v Karlových Varech je domovským stánkem juniorek VK KV. Děvčata mají během soboty dvojité klání s Chomutovem. První zápas začne v 10 a druhý ve 13 hodin.

Poslední kategorii v celorepublikových soutěžích jsou kadetky. I ty mají své dva zástupce v soutěži. VSK Baník Sokolov bude mít v prvním kole volno. BVC Witte Chodov si to rozdá s Rokycany. Utkání se hrají stejně jako zápasy žen v hale II. ZŠ Chodov ve Školní ulici. S tím rozdílem, že kadetky hrají od 11 a 15 hodin.