Na vyhledávané závody, které se opět jely na Jahodové louce, si našlo cestu bezmála tři sta závodníků, kteří byli rozděleni do jedenadvaceti kategorií.

Ty v sobotu absolvovaly trasy volnou, v neděli pak klasickou technikou, kdy byl na programu Memoriál Jaroslava Mašaty.

„Závodu se tradičně zúčastnili závodníci nejen z Karlovarského kraje, ale také z Ústeckého, Plzeňského či Středočeského kraje, když dohromady absolvovalo závody tři sta závodníků, kteří zdolávali trasy od dvou set metrů až po deset kilometrů,“ chválila si velký zájem o božídarský závod ředitelka Štítu Krušných hor Kateřina Ondrová.

I přes nevlídné počasí, které bylo, stejně jako náročné tratě, které patří k nejtěžším v republice, dali závodníci do závodů všechny své síly a běžkařský um.

„Počasí nám tentokrát nepřálo, foukal silný vítr, a k tomu ještě pršelo, ale závodníci se s tím poprali velmi dobře,“ podotkla k náročným podmínkám Ondrová.

Naděje běžeckého lyžování pak mohly zhlédnout během závodu i profesionály, když se na Štítu Krušných hor představila česká reprezentantka a olympionička Petra Nováková či laufař a další olympionik Petr Novák. Nováková ovládla kategorii žen na 7 km, Novák pak kategorii mužů na 10 km.

„Jsme rádi, že Petra a i Petr zpestřili naše závody, když pro většinu mládežnických kategorií jsou oba velkými vzory,“ s úsměvem uzavřela Ondrová.

Karlovarský LK Slovan pak chystá pro milovníky bílé stopy lyžařský svátek, a to Karlův běh ve dnech 16. – 17. 2. 2019. Registrace jsou již spuštěny na www.karluvbeh.cz.