Hrát se bude tradičně v hale chebské Lokomotivy, a to v sobotu 15. června od 9.00 hodin, kdy turnaj zahájí zástupci města Cheb a Karlovarského kraje.

Na turnaji, který každoročně nabírá na oblíbenosti, se představí kolem padesáti hráčů, kteří se představí na dvanácti stolech ve třech výkonnostních skupinách. Hvězdou šestadvacátého ročníku bude účastník již dvou paraolympiád a chystající se taky na Paříž, a to Jiří Suchánek.

„Tradičně turnaj zpestří svou účastí hráči z Německa, které doplní i hráči ze Slovenska či Rakouska,“ připomněl Tomáš Harant, předseda Sportovního klubu vozíčkářů západočeského regionu, mezinárodní punc, který chebský turnaj dostane.

Zahrát si však mohou i další zájemci z řad vozíčkářů, pro které pořadatel přichystal kategorii C. „Hrát se budou také čtyřhry, což na jiném turnaji není. Turnaj v Chebu patří mezi největší turnaje pro vozíčkáře v České republice,“ prozradil Harant. Chebská hala tak bude praskat ve švech, když předpokládaný konec 26. ročníku je plánován na 17.00 hodin.

„V organizaci nám pomáhá řada lidí, od rozhodčích, sběrače míčků z řad studentů až po zajištění stravování i ubytování,“ připomněl Harant. „Akce se neobejde bez podpory, jak finanční, tak věcných darů a tímto bychom rádi poděkovali těm, kteří přispěli jak během těch uplynulých dvaceti let tak nyní,“ doplnil závěrem Harant.

Vozíčkáři budou bojovat o triumf na Cheb Open