Ve Francii se tak představilo celkem 168 hráčů a hráček ze sedmadvaceti zemí pěti kontinentů. Na turnaji se představil také hráč TTC KARLOVARSKO 2020, reprezentant České republiky v kategorii handicapovaných mužů, osmnáctiletý Vít Špalek.

Reprezentační tým tentokrát zvolil pozemní cestu a do bezmála tisíc kilometrů vzdáleného místa konání vyrazil auty. Českou republiku tentokrát reprezentovali Nela Kemlinková, Jaromír Němec, Vít Špalek, Miroslav Brožek a David Půlpán.

Chebský hráč Vít Špalek patřil díky své pozici ve světovém žebříčku spolu s reprezentačním kolegou Davidem Půlpánem ve svých kategoriích mezi nasazené hráče.

close VÍT ŠPALEK (vpravo), stolní tenista TTC KARLOVARSKO, hájil barvy české reprezentace na turnaji ve Francii. info Zdroj: TTC KARLOVARSKO 2020 zoom_in VÍT ŠPALEK (vpravo), stolní tenista TTC KARLOVARSKO, hájil barvy české reprezentace na turnaji ve Francii.

Oběma se podařilo postoupit ze svých základních skupin do vyřazovací části soutěže. Zatímco Půlpána zastavil až ve finále Lucas Didier z Francie poměrem 0:3, a Česká republika si tak odvezla v soutěži jednotlivců stříbrnou medaili, hráče TTC Špalka tentokrát nepřívětivý los vůbec nešetřil, když v osmifinále podlehl Michelovi Schallerovi z Francie, bývalému dvojnásobnému mistru světa a mistru Evropy.

Stolní tenista TTC tak zakončil turnaj jednotlivců umístěním na 9. až 16. příčce. Ani družstvo, které tvořili se Špalkem Půlpán a Brožek, se tentokrát k medailové odměně neprobojovalo a v konečném pořadí se umístilo na páté příčce.

I přesto to byla opět skvělá reprezentace Karlovarského kraje, České republiky a TTC KARLOVARSKO 2020 na mezinárodní scéně v podání Víta Špalka.

Od včera pak reprezentuje Českou republiku další hráč TTC Kristián Jelínek, který se vydal s českou reprezentací na ITTF PARA Copa Tango do Buenos Aires v Argentině.

Kromě reprezentantů tento víkend změří síly se soupeři také chebský junior U19 Vojtěch Levora, který se dnes představí na Řepském poháru v Praze. Pozadu nezůstane ani nejmladší kategorie U13, která ve složení Daniel Naske Jiří Honzejk a Ondřej Andresík zamíří v neděli 21. listopadu na Velkou cenu města Vlašim.

Dospělá část TTC v sobotu zabojuje v Plzni v soutěži Českého poháru mužů II. stupeň České republiky o postup mezi nejlepších osm týmů soutěže.