Florbalový turnaj pořádaly společnými silami Český florbal, FB Hurrican Karlovy Vary a TJ Plamen Chodov. A bylo se na co dívat. Týmy totiž měly o motivaci postaráno.

Důvod? Pořadatelé mistrovství světa ve florbale, které bude na programu od 1. až do 9. prosince 2018 v Praze, totiž přichystali jako jednu z doprovodných akcí domácího šampionátu sérii dvanácti turnajů Česká pojišťovna Street Floorball League, hraných systémem 3 na 3 ve městech po celé České republiky.

„Vážíme si toho, že na čtvrtém turnaji téhle tour bylo šestnáct družstev a měli jsme větší zájem než ve větších florbalových městech, jako je Liberec nebo Mladá Boleslav. Super hodnotím i to, že jsme měli možnost uspořádat takovou akci u OC Varyáda a spojit to s akcí pro děti. Umožnit veřejnosti vidět florbal přímo na parkovišti, s možností si ho vyzkoušet. Navíc nám přálo i počasí,“ pochvaloval si za FB Hurrican Karlovy Vary Lukáš Grundler.

A v sázce bylo opravdu hodně. Vítězové jednotlivých turnajů si totiž zajistí postup do finálového turnaje. Ten se odehraje v době konání mistrovství světa a dva nejlepší týmy k utkání o zlato nastoupí přímo před diváky v O2 areně. Na dvou hřištích před OC Varyáda tak byly k vidění napínavé boje, když o vítěznou trofej a následný postup mezi nejlepší dvanáctku bojovalo šestnáct týmů, ve kterých tvrdili florbalovou muziku například bývalí i současní hokejisté z regionu, které doplnili milovníci dírkovaného míčku nejen z Karlovarského kraje.

„Věřím, že potenciální rodiče s dětmi viděli krásný sport s děrovaným míčkem a využili možnosti si sami vyzkoušet florbal na venkovním hřišti. Atmosféra venkovního klání prostě byla přátelská, s nádechem sportovního napětí na hřišti,“ poukázal Grundler.

Nakonec se nejlépe porvali s nástrahami turnaje Klobásníci, tedy florbalisté z Ostrova, kteří propluli až do finále, kde porazili tým SSSR, který tak bral v lázeňském městě druhou příčku. Na pomyslném stupni vítězů jej doplnil na třetím místě výběr Mokrých Banditů, kteří dorazili do lázní z Kadaně.

„Většina zápasů byla vyrovnaná a všichni odcházeli spokojeni, jak to dokazovalo po každém utkání podání ruky s úsměvem. Vidět hru, kde je možné, aby se účastnili amatéři s hráči, co to hrají, a nedělají se rozdíly mezi hráči i hráčkami, mne osobně jenom těší, když se tímhle všichni baví. Otázkou je do budoucnosti, jestli z takové akce neudělat tradici, nebránil bych se čímkoliv, když najdeme partnera. Vítězům přeji hodně úspěchů ve finálovém klání,“ dodal závěrem Grundler.

Výsledky play off

Čtvrtfinále
SSSR – Hurrican KV 4:2, Prasata – Trouble Gang 5:0, Mokrý Banditi – IBK Kraslice 5:3, Klobásníci – Kati 7:1.
Semifinále
SSSR – Prasata 5:2, Klobásníci – Mokrý Banditi 7:1.
O třetí místo
Mokrý Banditi – Prasata 9:3.
O první místo
Klobásníci – SSSR 4:2.