„Ten se odehrál v rámci mistrovství v O2 areně. Finále pak vyvrcholilo během čtvrtfinálového utkání Švédska a Lotyšska a vítězi se v napínavém utkání stali hráči Jaroměře, kteří porazili tým Sukmisstři,“ připomněl loňského vítěze v rámci Street Floorball League Lukáš Grundler, organizátor karlovarského turnaje.

V roce 2019 projekt pokračuje dalšími šesti turnaji, které se odehrají ve stejném období, tedy červen až srpen, a nabídnou znovu skvělou letní atmosféru a spoustu zábavy. V Karlových Varech bude turnaj na programu v sobotu 27. července od 10 hodin a nově se odehraje na prostranství před lázeňským hotelem Thermal. „I letos se mohou přihlásit do společné kategorie muži, ženy i smíšené týmy s pěti až deseti hráči, kteří jsou starší patnácti let a v uplynulé sezóně 2018/2019 nenastoupili v Superlize, případně 1. lize mužů,“ upozorňoval Grundler a dodal: „U žen žádné omezení neplatí. Turnaj je určen i pro ty, kteří s florbalem nemají žádné zkušenosti.“

Turnajová utkání se hrají ve formátu tři na tři, bez gólmanů, na malé branky a na hřišti o rozměrech 24 x 12 metrů.

„Jeden zápas trvá dvanáct minut superhrubého času, poslední minuta je čistý čas. Na každém turnaji se podle počtu účastníků nalosují týmy do základních skupin, z nichž pak ti nejlepší postoupí do následného play-off a zahrají si o vítězství a hodnotné ceny. Zájemci se mohou přihlásit na webových stránkách www.streetfloorball.cz,“ dodal organizátor turnaje.