Nedělní City Triathlon Karlovy Vary 2007, který se jel jako 6. díl Českého poháru a současně jako mistrovství České republiky v olympijském triatlonu, byl velkým zážitkem nejen pro skalní fanoušky tohoto náročného sportovního odvětví, ale zaujal i pro stovky, možná dokonce tisíce zvědavců rozesetých po celé trati. A kromě sportu bylo možno vidět a slyšet i tyto věci:

„Upozorňuji soutěžící na skutečnost, že ani v dnešním závodě není při cyklistice povolen hák mezi pohlavími!“ hlásil před startem závodu hlavní rozhodčí Miroslav Frouz, čímž vzbudil mezi laickou částí diváků bouři smíchu. Triatlonisté dobře vědí, že tím myslel zákaz jízdy v závětří žen za muži nebo naopak.

Největší favoritkou soutěže žen byla Lenka Zemanová, výborná česká triatlonová reprezentantka známější pod dívčím jménem Radová. Z vody vylézala podle předpokladů po prvním okruhu na samotné špici, ale podivně se kroutila a sahala si na záda, kde se jí začal otvírat zip neoprénu. Po druhém kole se musela zastavit a snažila se neoprén opravit, což se jí nepodařilo, a tak ze soutěže odstoupila. Doplatila tak jak na vlastní chybu při zapínání kombinézy, tak i na skutečnost, že rozhodčí rozhodli o nutnosti plavat v neoprénu.
Filip Ospalý to už před startem komentoval slovy: „Všechno je tady fajn včetně počasí, jenom nevím, proč se musí plavat v neoprénech, když teplota vody bohatě převyšuje limit 20 stupňů? Měřil jsem ji, má skoro 23, tak proč kombinézy?“

Domácí, karlovarský závodník Martin Pejsar byl před startem řádně nažhavený a věřil si na dobrý výsledek. Při samotném závodě si však vybral smůly kopec! Začalo to už nepříliš vydařenou plaveckou částí, když z vody vylézal s poměrně značnou ztrátou za vedoucími závodníky. Jak byla tato ztráta velká, to však nelze zjistit. Jak je to možné? Martin totiž při svlékání neoprénu hned v prvním depu ztratil čip upevněný na kotníku každého borce a celou další trať absolvoval bez něj.
„Toho určitě diskvalifikují,“ neslo se mezi diváky podél trati. Zcela opačného názoru byl však Jiří Jelínek, bývalý trenér reprezentace a dnes člen výboru zodpovědný za reprezentaci v dlouhém triatlonu: „Není tomu tak, závodník má celou řadu dalších identifikačních znaků, hlavně číslo napsané fixem na noze, číslo připevněné na kole a při běhu číslo na hrudi, takže o diskvalifikaci nemůže být řeči. Nebudou ale k dispozici jeho mezičasy,“ dodal a ukázalo se, že měl pravdu. Horším problémem pro Pejsara byl fakt, že měl v cyklistické části závodu defekt a vyměnil kolo. V cíli se k tomu přiznal, ačkoliv ho u přestupku nikdo neviděl, a byl za to zcela v souladu s pravidly diskvalifikován. Pořadatelům se ho však zželelo a jeho smůlu vykompenzovali udělení ceny fair–play…

Výsledky
Muži:
1. Filip Ospalý 1:55.36,0 hod., 2. Jan Jaňour – 16,7 sek., 3. Martin Krňávek – 55,4 sek., 4. Michal Kumstát – 3.38,3 min. (všichni Ekol elite TT team Brno), 5. Petr Bureš (ACIS PF Plzeň) – 4.10,9 min.
Ženy: 1. Vendula Frintová 2:08,33,4 hodin, 2. Radka Vodičková (obě Ekol elite) – 2.25,0 min., 3. Jana Jiroušková (Litomyšl) – 4.44,0 min., 4. Eva Nováková (TRIEXPERT Team) – 4.47,2 min., 5. Vendula Trnková (Sportprestiž) – 7.13,3 min.