„Superfinále 2016“, ve kterém o titulu rozhodne jedno jediné utkání na neutrálním hřišti, se hraje ve sportovní hale „Arena Sparta“ v Praze-Libni už v sobotu od 16:30 hodin. Jeho aktéry budou „skoro domácí“ Avia Čakovice a karlovarský tým SK Liapor Witte.

Superfinále bylo v nohejbalové extralize zavedeno v roce 2011, hrálo se tedy už pětkrát, a pokaždé z něho vyšli vítězně hráči Sokola Modřice. Jejich soupeřem byl třikrát SK Liapor Witte (v roce 2011 vyhráli hráči Sokola Modřice vysoko 5:1, v roce 2012 jen těsně 5:4 a v roce 2014 skončil duel výsledkem 5:2), v roce 2013 si Modřice došly pro titul přes Šacung (5:3) a loni přes Čakovice (5:2).

Letos ale Moravany, hrající první sezonu pod novým názvem MNK Modřice, v superfinále neuvidíme. O možnost hrát o titul je připravili právě Karlovarští, kteří úřadujícího šampiona v semifinále porazili nejprve na jeho hřišti 5:3 a stejným poměrem vyhráli i odvetu v Doubí a postoupili do superfinále. V boji o medaile s nimi změří síly tým Avie Čakovice, který v semifinále porazil dvakrát Vsetín, doma 5:3 a na Valašsku 4:5.

Utkání, které je nesporným vrcholem domácí nohejbalové sezony, se mělo původně hrát od 15:30, s ohledem na potřeby televize, která bude souboj přenášet v přímém přenosu, bude Superfinále 1. ligy žen, ve kterém se od 12:00 střetnou družstva Slavoje Český Brod a Sokola Praha Vršovice.