Souboj domácích sedminásobných klubových mistrů republiky s jedenáctinásobnými šampiony z Modřic bude sice hlavním, ale zdaleka ne jediným atraktivním bodem programu, který se v sobotu odehraje v areálu SK Liapor Witte.

Začne už dvě hodiny před polednem, kdy se na dvou kurtech současně odehrají mistrovská utkání finále krajského přeboru družstev mužů. K boji o titul nastoupí družstva NK Chodov a Jiskra Nejdek a duel o 3. místo sehrají C družstvo SK Liapor Witte a NK Andělská Hora.

Na souboje regionální elity dospělých naváže v poledne přehlídka nastupující nohejbalové generace. V přátelském exhibičním utkání se střetnou družstva žáků SK Liapor Witte a Baníku Stříbro, která v právě skončeném krajském přeboru družstev žáků obsadila nejvyšší dvě příčky.

Nohejbaloví labužníci se mohou těšit zejména na Lukáše Tolara, jenž v dresu Baníku Stříbro letos vybojoval tituly žákovského mistra republiky ve všech třech individuálních disciplínách!

Čekání na semifinálový duel s Modřicemi divákům zkrátí rovněž vystoupení rockové skupiny New Sharks, která bude v areálu koncertovat od 12 do 14 hodin.

Vyvrcholením svátečního dne bude mistrovské utkání semifinále extraligy, ve kterém chtějí domácí hráči dokázat, že jejich druhé místo v konečné tabulce základní části soutěže nebylo náhodné. Do duelu jdou posíleni vědomím, že svého soupeře v průběhu roku dvakrát porazili, v Modřicích 3:6 a doma v Doubí 6:2.

„Čeká nás vyvrcholení celé sezony v podobě utkání s Modřicemi, na které jsme se celý měsíc poctivě připravovali a na které se všichni těšíme,“ hlásí jménem celého kolektivu vedoucí mužstva Tomáš Bíbr.

„Věřím, že celý tým je na toto těžké utkání dokonale připravený a že v souboji s odvěkým rivalem to dokáže dokonale prodat. Všichni jsme zdraví a stoprocentně fit, do utkání tedy nastoupíme v nejsilnějším možném složení a rozhodně chceme našim fanouškům udělat radost vítězstvím,“ neskrývá sebevědomí Bíbr.

Sobotní program na dvorcích SK Liapor Witte

10.00 – 12.00 finále krajského přeboru družstev mužů.

12.00 – 14.00 vystoupení rockové skupiny NEW SHARKS a současně zápas družstev žáků SK Liapor Witte – Baník Stříbro.

14.00 státní hymna.

14.00 první utkání semifinále Extraligy nohejbalu SK Liapor Witte – MNK Modřice.