CITY TRIATHLON Karlovy Vary se uskuteční v novém termínu, 11.-13. září, a to na žádost Mezinárodní triatlonové unie (ITU), která kvůli aktuální epidemiologické situaci ve světě připravuje zcela novou termínovou listinu svých závodů.

Pro český triatlon se jedná o vrchol domácí sezony, pro Mezinárodní triatlonovou unii zase o jeden z nejlépe hodnocených závodů, jaký má ve svém kalendáři.

Nádherné prostředí lázeňského centra, skvělé organizační zajištění a výborná atmosféra kolem trati dělají z karlovarského závodu jeden z nejkrásnějších triatlonových podniků na světě.

Přesto se tentokrát museli pořadatelé vzdát původního termínu. Celosvětová epidemie onemocnění COVID-19 totiž zapříčinila, že ITU přerušila všechny své aktivity minimálně do konce června.

Od začátku roku se uskutečnil pouze jeden závod ITU Světového poháru, seriál mistrovství světa (WTS) se nerozběhl vůbec a odloženo bylo také mistrovství Evropy v olympijském triatlonu.

Atleti 
z Karlovarského kraje se dočkali. Po uvolnění opatření kvůli covidu-19 se mohli totiž navrátit na své atletické stadiony.  Atletické stánky již otevřela většina klubů v kraji 
a začaly se zase naplno věnovat přípravě na zpožděnou sezonu 2020.
Krajská atletika se navrací zpět, na programu bude několik závodů

STARTOVNÍ LISTINA

V původním termínu karlovarského závodu by se nově mělo uskutečnit mistrovství Evropy v olympijském triatlonu v estonském Tartu. O víkendu 5. a 6. září je pak na programu velmi prestižní závod mistrovství světa v Hamburku.

„Věříme, že díky tomu můžeme mít velmi silnou startovní listinu – triatlonisté budou mít velký hlad po závodech a start v Karlových Varech pro ně bude představovat jen krátký transfer z Hamburku a především překročení jediných hranic,“ říká Vladimír Malý, ředitel karlovarského závodu, který se neobává ani zhoršeného počasí v pozdějším termínu Světového poháru.

„Jedná se o jeden z posledních víkendů, kdy podle statistik bývá opravdu hezké počasí, takže strach ze zimy nemáme,“ poukazoval Malý.

Stejně jako v minulých letech se bude v Karlových Varech závodit o prize money ve výši 60 000 dolarů, které si mezi sebe rozdělí rovným dílem muži a ženy.

Otázkou ovšem zůstává, zda závodníci budou moci kromě odměn získat také body do olympijské kvalifikace, která je v tuto chvíli zastavena a její další průběh je velmi nejasný.

„Mezinárodní triatlonová unie rozhodla, že dokud nebude mít celý svět férové podmínky, tak se body do kvalifikačních žebříčků nebudou počítat,“ vysvětluje reprezentační trenér Lukáš Vrobel.

Atletické kluby po celé České republice uspořádají atletické závody a dají jasně najevo, že atletika žije a chce závodit. V celé ČR proběhne podle prvotních informací 165 závodů. V Karlovarském kraji tak uspořádá závody šest z devíti klubů.
Česká atletická rodina společně na startu!

FESTIVAL SVĚTLA

Hlavním bodem nabitého závodního víkendu bude nedělní start Světového poháru, na stejných tratích vedoucích nejkrásnějšími místy Karlových Varů se ale bude závodit už o den dřív při Českém poháru v olympijském a sprint triatlonu.

Ten je otevřen rekreačním i výkonnostním triatlonistům, na které čeká 700 m plavání, 20 km cyklistiky a 5 km běhu. Součástí víkendového programu budou i oblíbený Baby Duathlon pro nejmenší děti od 2 let a Český pohár žáků.

CITY TRIATHLON Karlovy Vary se navíc letos propojí s oblíbeným Festivalem světla, při kterém se ikonické budovy lázeňského centra rozzáří díky laserovým projekcím. Spojení oblíbené kulturní akce s prestižní mezinárodní sportovní událostí dělá z víkendu 11.-13. září nejnabitější i nejzábavnější víkend letní karlovarské sezony. (red)