Karlovarsko má po výhře 3:1 před svými fanoušky relativní výhodu. Jenže domácí prostředí dělá své a v odvetě ho má na straně soupeř. „Hru soupeře máme samozřejmě nastudovanou, o hale a zdejší atmosféře ale víme málo, protože na videích jsme viděli jen hřiště," pokračoval kouč Novák.

Hala estonského mistra má podobné parametry jako ta karlovarská, oficiální divácká kapacita je 1030 míst. A lidé zde na volejbal chodí. Volejbalový klub Selver Tallinn si už dávno vybudoval stabilní základnu fanoušků, vždyť je za posledních patnáct let potěšil osmi ligovými tituly a šestkrát triumfoval v Pobaltské lize.

O postupu mezi dvaatřicet nejlepších týmů druhé nejprestižnější klubové soutěže se rozhodne už dnes večer. Utkání Selver Tallinn versus VK ČEZ Karlovarsko začíná v 18 hodin středoevropského času.

Jak na estonského mistra? Pomůže „Voráček"

Jeden je nejproduktivnějším Čechem v NHL, ten druhý patří k mezi nejlepší útočníky volejbalové extraligy. Dělí je jeden rok věku, nějaký ten centimetr výšky a momentálně vzdálenost 8 tisíc kilometrů.

Přesto by si je kdekdo popletl a na letišti v Tallinnu by se divil, proč se tu v rozjeté hokejové sezoně zničehonic objevil Jakub Voráček!
Pro volejbalové fanoušky je to už dostatečná nápověda: do estonské metropole právě přicestoval univerzál Karlovarska Michal Kriško. Svou tradiční přezdívku Kriši slýchává už méně, říká se mu totiž „Voras".

„Ta přezdívka vznikla už na jaře, když jsem si nechal při play off narůst plnovous," prozrazuje věčně usměvavý tahoun týmu.
Nestřílí góly ani nepřihrává, ale u sítě skáče jako málokdo a zatlouká jeden hřebík za druhým.

Tak ať je karlovarský „Voras" i nad sítí v Tallinnu neudržitelný.

                                                                                                                                                                                                                             (jč, tk)