„Po skvělých třech letech vzájemné spolupráce, kdy jsme jako team dosáhli mnoho špičkových výsledků včetně vítězství na LaDiagonele stupňů vítězů na legendárním Vasově běhu, kdy jsme pod hlavičkou Titulárního partnera – společnosti Pioneer Investments, podpořili mnoho talentovaných sportovců, se naše společná cesta rozchází a my vstupujeme do nové sezóny s novým názvem – Bauer Ski Team,“ vysvětloval šéf týmu Lukáš Bauer.

„Společnost Pioneer Investments měla zásadní vliv na vznik teamu a dosažené úspěchy, a proto jí patří velký dík za dlouhodobou spolupráci,“ přemítal Bauer a hned přidal: „I když letošní dlouhá jednání nebyla korunována úspěchem – pokračováním skvělé spolupráce, plně chápu a respektuji rozhodnutí vedení společnosti a přeji mnoho sil a úspěchů do dokončení úspěšné fúze se společností Amundi a navázání na výborné výsledky společnosti Pioneer Investments i do budoucna pod novou značkou.“

Tým tak doznal změny v názvu a v nové sezoně bude vystupovat pod hlavičkou Bauer Ski Teamu. „S touto variantou jsme během jednání také museli počítat, jsme na ni připraveni, a byť pravděpodobně dojde v některých oblastech k drobným změnám, nic se nemění na vysokých cílech teamu, jeho složení nebo i plánech absolvovat kompletní světovou sérii VISMA SkiClassics,“ poukazoval na neměnné cíle svého týmu Bauer. Konkrétní plány představí Bauer Ski Team na tiskové konferenci 2. listopadu v Praze. „Pro mě je tato aktuální situace velkou výzvou opět dokázat, že team je silný nejen na sportovním poli, a věřím, že uspějeme i v hledání nového titulárního partnera,“ přeje si závěrem Bauer. Se změnou názvu teamu se pojí i změna komunikačních kanálů, které jsou logicky odvozeny od jména teamu. Webové stránky se mění na www.bauerskiteam.com, Facebookový profil a Instagram na BauerSkiTeam resp. @bauerskiteam.