„Po víkendu máme padesátiprocentní úspěšnost, což přesně odpovídá i naší spokojenosti. Určitě bylo v našich silách urvat minimálně jeden bod za remízu v nedělním zápase s Modřicemi,“ vracel se k uplynulému víkendu hrající trenér Liaporu Jan Vanke. Karlovarský klub si tak připsal ve dvou duelech na své konto dva body. „Pro mě ale velkým pozitivem bylo skvěle odehrané utkání ve Vsetíně, kde jsme velmi silnému týmu udělili nepopulárního kanára,“ pochvaloval si Vanke málo vídaný nohejbalový husarský kousek v podání svého týmu.

„Musím přiznat, že jsme v určitých fázích zápasu měli i štěstí, ale rozhodně byla výkonnost na naší straně,“ připomněl Vanke štěstěnu, která stále při barvách Liaporu.

Díky triumfu na kurtech Vsetína se posunuly Karlovy Vary i v tabulce právě před Vsetín na druhou příčku. „Budeme se naše postavení snažit uhájit i v dalším zápase,“ narážel karlovarský trenér na poslední duel základní části, který se odehraje tuto sobotu, tedy 19. září, od 14.00 v areálu Doubí, kam dorazí poslední Prostějov.

„Budeme muset k zápasu přistoupit zodpovědně,“ varuje před podceněním Vanke. „Stále jsem nespokojen s tím, jak vstupujeme do jednotlivých zápasů vlažně, a to se nám právě proti bojovným soupeřům, kteří se přijedou poprat o každý zápasový bod, nemusí vyplatit,“ poukázal Vanke, kde jeho tým tlačí pověstná bota.

„Pokud k zápasu všichni přistoupí zodpovědně, věřím v bodový zisk,“ stále věří v sílu týmu Vanke.

„V sobotním zápase bych rád dal šanci některým mladým hráčům, kteří budou v dalších letech tvořit osu A-týmu. Do zápasu však nejdeme s tím, že cokoliv podceníme, a věřím, že i šance, kterou dostanou další hráči, nic neubere na kvalitě naší hry,“ upozorňoval Vanke.

A na co se mohou těšit příznivci Liaporu? „Mohou se těšit na závěrečný zápas základní části ligového poháru. Přijede soupeř, který na našich dvorcích zatím v mužské kategorii nikdy nehrál, proto se mohou přijít podívat na mladý, perspektivní tým z Moravy, který určitě bude bojovat, a o atraktivitě zápasu nemůže být pochyb,“ podotkl závěrem k sobotnímu soupeři Vanke.