Na tenisových dvorcích hotelu Imperial se v sobotu v nelítostném klání rozhodlo takto: Čtyři dny za volantem BMWX5 stráví vítězná dvojice Jiří Milský – Tomáš Martykán. Jaguara S Type na stejnou dobu osedlají Rudolf Borýsek a Marek Krössl a do malého Mini Cooperu se vtěsnají Janové Froněk a Klíma. Posledně jmenovaní ovšem v turnaji neskončili třetí, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale poslední! Autíčko je pro ně tedy jakousi cenou útěchy. A k tomu jejich domovy ozdobí ještě živí kanáři. To za největší počet „kanárů“, které jim uštědřili soupeři. „Je to turnaj ryzích amatérů. Na druhou stranu nabízí asi to nejlepší, co tenisový sport v regionu zná,“ prohlásil před turnajem Rudolf Borýsek, ředitel pořádajícího Liasu Vintířov. „Všichni aktéři turnaje jsou naši přátelé, partneři či zákazníci.

Ale kamarády jsme všichni, a to je nejdůležitější,“ doplnil Borýsek. Do turnaje se přihlásilo čtyřiadvacet dvojic. Ty se postupně podle výkonnosti rozdělily do tří separátních turnajů: Turnaje mistrů, v němž se hrálo o čtyřdenní výpůjčku BMW X5, šampionů, kde byl hlavní cenou Jaguar S Type, a nešťastníků, kteří si to rozdali o Mini Cooper. „Turnaj jsme letos uspořádali už podesáté.

Tímto jubileem jsme oslavili i patnáctý ročník výstavy For Arch,“ dodal Borýsek. Organizátorům se ale podařil ještě jeden husarský kousek. Alespoň na několik hodin smířili krajský úřad a magistrát města. V jednom týmu spolu totiž nastoupili Petr Keřka, náměstek primátorky města, a Roman Rokůsek, ředitel krajského úřadu. Prý si i rozuměli!