„Bohužel musím říct, že i letos opět došlo k mírnému poklesu startujících, a to zejména v žákovských kategoriích, a některé přebory jsme proto museli uspořádat jako meziokresní,“ vysvětluje člen okresního tenisového svazu Mikuláš Blašín, proč se mezi celkem 87 startujícími objevilo i sedm hráčů ze Sokolovska. „Náš okres zastupovali reprezentanti karlovarských klubů Lokomotiva a TC Gejzírpark a tenisté z Ostrova a Merklína,“ dodal Blašín.

Mladší žactvo

Nejmladší adepti tenisového umění si to o přebornické tituly rozdali na dvorcích Lokomotivy v Tuhnicích. Mezi děvčaty zde zvítězila velmi talentovaná Barbora Štorková z Rotavy, která na cestě ke triumfu vyřadila v semifinále Gerstnerovou (TCG) 6:0 a 6:1, ve finále porazila Evu Havlíkovou (Loko) 6:2 a 6:4. Druhé zlato vybojovala Štorková v deblu, když s Holanovou (TCG) ve finále zvítězily nad Havlíkovou s Kozerovskou (obě Loko) 6:2, 4:6 a 6:2. Turnajem chlapců prošel bez zakolísání Štěpán Rinko z Lokomotivy, když ve finále porazil Tomáše Hájka (TCG) 6:4 a 6:1, a spolu pak vybojovali titul v deblu, když ve finále porazili Vrátného (Loko) s Novotným (TCG) 6:2 a 6:1.

Starší žactvo

Mistrovský turnaj se hrál na dvorcích TC Ostrov, kde se v obou kategoriích dařilo Karlovarským. V soutěži chlapců potvrdil roli favorita Lukáš Miškovský z Lokomotivy, který ve finále vyhrál nad Dominikem Pavelkou (Ostrov) hladce 6:2 a 6:0. V semifinále vyřadil Miškovský Rinka 6:0 a 6:2 a Pavelka Hájka (TCG) 7:6 a 6:3. Překvapivými vítězi deblu se stali mladší žáci Rinko s Hájkem, kteří ve finále přehráli Miškovského s Bečkou (Loko) 1:6, 7:5, 7:6. Velmi dobrou úroveň měla soutěž děvčat, ve které titul okresní přebornice vybojovala Jana Viktorová, když ve finále zdolala svou oddílovou kolegyni z TCG Patrochovou 6:1 a 6:2. V semifinále vyřadila Viktorová domácí Hamatovou 7:5 a 6:1 a Patrochová Michálkovou (TCG) 3:6, 7:6 skreč. Viktorová se radovala i z titulu ve čtyřhře, který získala spolu se Stelzigovou (Loko) po výhře nad Michálkovou s Hamatovou (Ostrov) 6:4 a 6:3.

Dorost

Velmi dobrý tenis byl k vidění na turnaji dorostenců, který do Gejzírparku přilákal 13 startujících. Sítem vyřazovacích zápasů prošel bez zakolísání domácí Marek Schee, který titul získal po finálovém vítězství 6:2 a 6:3 nad svým oddílovým kolegou z TCG Danielem Daněm. Poraženými semifinalisty byli rovněž hráči TCGJan Samec a Ondra Budík a stejná čtveřice si zahrála i ve finále čtyřhry, kde titul vybojovali Schee s Budíkem. Ve slaběji obsazeném turnaji dorostenek se na bednu probojovaly jen a jen hráčky TCG. Titul v singlu vybojovala po finálové výhře nad Danielou Římanovou Klára Zubzandová a v deblu triumfovaly Budíková s Dvořákovou.

Dospělí

Velice dobrou úroveň měl turnaj mužů, kterých se v Gejzírparku sešlo devatenáct. Z titulu se podle očekávání radoval Jiří Nový, když ve finále porazil svého klubového kolegu z TCG Zdeňka Daňo (1:0 scr.). V semifinále vyřadil Daňo Psohlavce (TCG) dvakrát 6:3 a Nový bez boje ostrovského Petrička, který pak získal s Novým titul v deblu, když ve třísetovém finálovém boji porazili Psohlavce se Šimonem (oba TCG) 6:0, 4:6, 6:3. Soutěž žen se nehrála.