Karlovarští hráči musí rychle hodit neúspěch na kladenské palubovce za hlavu. V sobotu 20. ledna je totiž čeká další náročná zkouška. V hitu 18. kole extraligy zamíří Vary na horkou palubovku českobudějovického Jihostroje, který se drží v tabulce na čtvrté příčce, když Karlovarsko na něj ztrácí tři body.

Západočechy však čeká těžká mise, jelikož Jihostroj si užívá volejbalovou pohodu, když do zápasu půjde se čtyřmi výhrami v řadě, z toho tři připsal před svými fanoušky, když naposledy smetl doma Kladno a Ostravu. „Budějovice mezitím odehrály kvalitní zápasy v Lize mistrů a jsou opravdu na vzestupu,“ připomněl Ihnát, že Jihočeši řádili také mezi volejbalovou smetánkou ve hvězdné Lize mistrů.

V prvním vzájemném duelu uspělo v domácím prostředí Karlovarsko, které porazilo Jihočechy 3:0, ale teď se karta obrátí výhodu domácího prostředí, bude mít hráči Jihostroje.

Hala míčových sportů v Karlových Varech se během druhého listopadového víkendu stane útočištěm pro nejlepší ženské a juniorské týmy světa, které čeká v lázeňském městě turnaj Euro Floorball Tour.
Florbalový svátek ve Varech! Míčovka přivítá Euro Floorball Tour žen a juniorek

„Právě zejména domácí prostředí bude pro Budějovice velkou zbraní,“ je si vědom síly soupeře Ihnát. „Navíc doma hrají opravdu velmi dobře,“ upozorňoval Ihnát, že jeho tým čeká na jihu Čech volejbalová válka.

Karlovarsko tak bude vsázet na své osvědčené zbraně, kterými budou servis a příjem. „Na Kladně se nám na servisu moc nedařilo v týdnu jsme na tom, pracovali tak věřím, že se to projeví,“ přeje si Ihnát, který je nejvíce bodujícím hráčem výběru z lázní.

Trumfy tak bude držet v sobotním podvečeru od 18.00 hodin Jihostroj, když Karlovarsko, pokud pomýšlí na elitní čtyřku, musí bezpodmínečně vyhrát, což může hráčům z lázeňského města svazovat ruce.

„Na jednu stranu ano, na druhou stranu jsme na Kladně opravdu nepodali dobrý výkon, takže se budeme snažit naskočit na naši vlnu a postupně růst, “ věří v úspěch na jihu Čech Ihnát.