Přestože většinu zápasu měli hru pod kontrolou, nakonec kvůli fatálnímu výpadku v posledním dějství odešli zklamaní. Po říjnovém debaklu 64:90 v Českém poháru podlehli Chodům i v lize.
Thermia K. Vary 66
Jiskra Domažlice 81
Domácí ke svému prvnímu druholigovému duelu před vlastním publikem nastoupili se zjevnou chutí oplatit Domažlicím porážku a vyřazení z poháru a posíleni o sparťana Filipa Haladu od začátku diktovali tempo hry a po první čtvrtině zaslouženě vedli o šest bodů. Ve druhé čtvrtině hosté přidali a poločasový náskok Thermie se smrskl na pouhý jeden bod. Opravdové problémy pak nastaly po přestávce: „V první půli se nám celkem dařila střelba z delší vzdálenosti, o to méně se ale naši hráči tlačili do koše. Po změně stran se ale naši střelci několikrát netrefili, zkušený soupeř to ihned využil a rázem vedl o deset bodů," líčí průběh zápasu karlovarský trenér Lukáš Šnobl.

První zaváhání svých svěřenců ještě zvládl, když během oddechového času hráče zklidnil a usměrnil tak, že opět začali hrát a soupeřův náskok stáhli tak, že se do poslední čtvrtiny šlo za nerozhodného stavu 57:57. Jenže pak nastal druhý zvrat, hráči Thermie totálně „odešli" a poslední čtvrtinu, a tím pádem i celý zápas prohráli o propastných patnáct bodů.

„Chybělo nasazení v obraně, kde jsme inkasovali jednoduché a zbytečné koše, i v útoku, kde jsme hráli hodně individualisticky a nebyli schopní se z volných pozic trefit," vidí příčiny porážky karlovarský kouč. „Je to samozřejmě prohra s ohledem na průběh zápasu velice mrzutá, to je třeba si přiznat, ale soutěž ještě zdaleka nekončí, a je tedy třeba neklopit hlavu a soustředit se na další důležitá utkání," uzavírá svoje ohlédnutí za sobotním duelem Lukáš Šnobl.
Body Thermie: Halada 20, Zolotarov 17, Dufek 12, Fuksa a Horejš po 6, Polák 5; dále hráli Slabý, Hála, Gavenčiak, Švarc, Hanzlík, Kocelský. Po čtvrtinách: 21:15, 39:38, 57:57.

V neděli měla Thermia ve Dvorech hostit Klatovy, zápas se ale nehrál. „Soupeř se omluvil kvůli velké marodce. Udělal to ale dost pozdě, až v sobotu, a ani důvod není nejpádnější, takže utkání by mělo být kontumováno v náš prospěch," domnívá se Lukáš Šnobl. O kontumaci se ovšem nebude rozhodovat ve Varech, nýbrž v Praze na STK a ta může také určit, že utkání se bude hrát v náhradním termínu a kdy. Takže si počkáme…