Výhrami nad Košířemi a Kladnem v posledním dvojkole „namlsaný" lázeňský tým se v nich dvakrát střetne s mosteckým Baníkem, a pokud Karlovarští oba zápasy vyhrají, v což se věří, jejich druholigové akcie značně posílí. S Mostečáky se Thermia ve II. lize potkává už pátou sezonu s výsledky, které se rok od roku liší. V sezoně 2009/10 třeba měla jasně navrch Thermia, která Baník ve Dvorech přestřílela 100:94 a v Mostě vyhrála o 25 bodů 72:97, v té poslední ale kralovali Severočeši, když doma vyhráli 84:53 a ve Varech 89:99.

Letos má Baník špatnou sezonu a po osmi kolech se krčí na předposledním místě tabulky s jedinou výhrou, o kterou se navíc postarali Klatovští, když k utkání do Mostu vůbec nepřijeli. „Máme před sebou velice důležitý víkend. Poprvé letos nastupujeme v roli favoritů, čeká se od nás výhra a ani hráči si nic jiného nepřipouštějí, takže na mně bude, abych krotil jejich emoce a podcenění soupeře. Uhlídat by si měli především nejlepšího hráče Mostu Jana Rosenbauma, který byl dříve dvě sezony mým svěřencem v druholigovém Sokolově," krotí vášně trenér Thermie Lukáš Šnobl.

Počty jsou přitom jasné a jednoznačné: „Dvě výhry by nás v tabulce posunuly do oblasti, kde bychom už nemuseli tak vehementně řešit sestup, dvě porážky by nás zase srazily zpátky blíže sestupovým příčkám, kterým se chceme co nejrychleji vyhnout. No a pokud by víkend skončil remízou, je třeba se starat aspoň o to, mít ze vzájemných utkání lepší skóre," počítá Lukáš Šnobl, který na rozdíl od hráčů přehnaným optimismem nehýří. „V sobotu by to mělo být doma dobré, to bychom měli být kompletní, ale na neděli do Mostu se mi už dva stěžejní hráči omluvili, takže to nebude nic lehkého," neskrývá starosti karlovarský kouč.

Minisérii dvou zápasů s Mostem odstartuje Thermia v sobotu na domácí palubovce v tělocvičně ZŠ Dvory, kde Baník přivítá v netradičním sobotním čase už ve 12:15, odveta v Mostě se hraje v neděli od 13 hodin.