Golfový turnaj pořádaný v rámci letní světové univerziády v Bangkoku má za sebou třetí ze čtyř hracích dnů, který se stal černým dnem pro českého reprezentanta, karlovarského golfistu Lukáše Tintěru.
Po druhém kole, které přešel s dosud nejlepším výsledkem ze všech 85 hráčů v turnaji (5 ran pod par), zhatila Tintěrovy naděje 18. jamka (pětiparová).

Lukáš to telefonicky komentoval takto:
„Dnes jsem šel hrát podle vylosování až odpoledne, kdy se oproti ránu hodně změnily podmínky a začalo dost foukat,“ říká. „Osmnáctku jsme šli jako devátou jamku a protože mi to už od začátko nešlo tak, jako ve středu, chtěl jsem riskovat a už druhou ranou atakovat green. To se mi však vymstilo, protože jsem trefil vodu a dostal trestnou ránu. Na psychice mi to tedy nepřidalo a celé kolo tak stálo za starou belu,“ přiznává mladý golfista.

I přes katastrofální výsledek třetího kola si Lukáš Tintěra udržel pozici, ze které lze znovu útočit na přední pozice a v celkovém pořadí je stále nejlepší z Evropanů. „Potvrdila se, bohužel, pravda, že v golfu není do poslední rány nic jistého a jedna chyba může být osudná pro celou hru,“ míní Lukášův otec a trenér Jan Tintěra. „V pátek se však hraje finálové kolo a když Lukáš zahraje to, co umí, může ještě poskočit dopředu.“

Výsledky po třetím kole:
1. Chen (TPE) 214
+ Goldberg (USA) 214
3. Ford (GBR) 215
+ Nagano (JPN) 215
+ Usami (JPN) 215
13. Tintěra (CZE) 219
+ Campanile (ITA) 219
+ Jeon (KOR) 219
+ Trytsman (RSE) 219
+ Valenciana (MEX) ⋌219