Odvetné zápasy na opavské palubovce Karlovarští nezvládli, a o titulu tak rozhodne až dnešní, pátý zápas finálové série.

Takové výsledky nemohly trenéra karlovarských basketbalistů potěšit ani náhodou. „Hlavně jsem u kluků postrádal větší zapálení a dravost, agresivitu. Až na pár minut v obou zápasech jsme v Opavě působili mdlým dojmem. Dělali jsme spoustu individuálních chyb, zejména na obranném doskoku. Troufnu si tvrdit, že Opava měla více útočných doskoků než my obranných," jmenuje příčiny neúspěchu svých svěřenců Tomáš Kempf.

Titul se karlovarským juniorům vzdálil, ale neutekl úplně. Šance tu je právě dnes. Rozhodující pátý zápas se hraje v úterý 15. května od 16:00 v tělocvičně ZŠ Dvory. „Série je srovnaná a my se musíme soustředit na tohle utkání, které rozhodne. Kluci vědí, co bylo špatně a čeho se musí vyvarovat. Na Opavu máme, ale musíme si výhru zasloužit, vybojovat," burcuje karlovarský kouč.

Nejenom vidina oslav titulu přímo na hřišti může do Dvorů přilákat rekordní návštěvu. „Je to poslední soutěžní utkání Thermie v téhle sezoně a odehraje ho symbolicky náš letos vůbec nejúspěšnější tým. A bude to nejenom loučení se sezonou, ale pro kluky narozené v roce 1993 i loučení s mládežnickou kategorií. Basketbaloví fandové by si to rozhodně neměli nechat utéct," zve na dnešní večer do Dvorů Tomáš Kempf.

BK Opava – Thermia 70:58. Nejlepší střelci Thermie: Tůma 21 (3x3) a Petr Fiala 14 (1x3). Čtvrtiny: 26:20, 10:14¸ 20:8, 14:16.
BK Opava – Thermia 68:66. Nejlepší střelci Thermie: Petr Fiala 21 (1x3), Kutěj 16. Čtvrtiny: 14:15, 20:16, 19:17, 15:18.