Veteránský šampionát se v Dobřanech konal už potřetí za sebou a na jeho startu se sešlo víc než sto mužů a žen, v osmi kategoriích, nejmladší ve věkové skupině 35+ a nejstarší v nově zavedené kategorii 70+. Byla tu k vidění celá řada úctyhodných výkonů ve sportu extrémně zatěžujícím pohybový aparát, uznání zaslouží především ženy nad 40 a muži nad 50 let.

Mezi ně patří i sedmdesátník Mácha, který se dobřanského mítinku zúčastnil po roční pauze už podruhé. A nebyl tu zdaleka jen do počtu. V singlu ve své kategorii 65+ vybojoval titul mistra republiky, když ve finálovém zápase udolal ve třech setech 21:12, 15:21, 21:9 o pár týdnů něco mladšího Milana Štorka z Bílé Hory Plzeň. A protože mu jedna medaile nestačila, přihlásili se Mácha s Evou Drábkovou z Králova Dvora do smíšené čtyřhry, a bylo z toho další zlato!

Ilustrační foto
Chebská Hvězda a varské 1.FC rozdávaly výživné gólové příděly, a to dvouciferné

Přestože byl tento mix narychlo sestavený až na šampionátu, nenašel v soutěži přemožitele, když v dramatickém finále porazil ve třech setech 15:21, 22:20 a 21:19 dobře sehranou a medailemi ověnčenou dvojicí Homolku s Rosůlkovou. Jiří Linhart