Po úspěchu ve sprintu si připsal body také v distančním závodě na 15 km klasicky s intervalovým startem, kdy navzdory pádu ve sjezdu vybojoval 23. místo.

Novák do závodu doslova vlétl, a to navzdory hustému sněžení s deštěm i vysoké nadmořské výšce. Na prvním mezičasu byl v pátém nejrychlejším čase. Pak jej ale zastavil pád ve sjezdu, kdy při odšlápnutí podklouzl na ledové plotně.

„Vlétl jsem do hlubokého sněhu a ztratil nějakých patnáct vteřin. Zkazilo mi to celý závod, protože jsem z toho byl rozhozený a v prvním okruhu jsem se z toho dostával,“ posteskl si po závodě Novák.

Ondřej Černý potvrdil v Drážďanech své sprinterské vlohy. O postup do semifinále ho však připravil pád. Czech Ski & Snowboard
Novák skončil v Drážďanech osmnáctý, Černý po pádu jedenadvacátý

Ve třetině trati se tak svým mezičasem pohyboval na hraně elitní třicítky. Ve zbytku závodu pak dokázal zrychlovat a nakonec si v náročných podmínkách připsal 23. místo. V celkovém pořadí Tour de Ski mu patří 19. pozice.

„Ten pád mě mrzí. Kdyby k němu nedošlo, myslím, že bych byl do patnáctky, možná bych atakoval nejlepší desítku,“ vypočítával v cíli Novák.

„Můj výkon ale ovlivnila i ta nadmořská výška, ve které se mi nedýchalo úplně dobře. A co se týče počasí, tak podmínky byly šílené. Myslím, že diváci u trati z toho museli mít dobrý cirkus, protože mi přišlo, že do kopců sotva lezeme,“ řekl s úsměvem novohamerský rodák.

Tour de Ski bude pokračovat dnes, tedy 31. prosince, kdy se běžci na lyžích představí v německém Oberstdorfu.