Do obou závodů opět zasáhl z postu české mužské jedničky Michal Novák, který si nejprve připsal na 15 km volně s intervalovým startem na účet 34. místo a následně ve stíhacím závodě, který byl zkrácen na 13,2 km, vylepšil své umístění na 32. místo. V celkovém hodnocení pak udržel novohamerský rodák postavení v elitní třicítce, když mu patří devětadvacátá příčka.

„Spokojený jsem tak napůl. Myslím, že mám výkonnostně na víc,“ prozrazuje své pocity po druhé zastávce Tour de Ski Michal Novák. „V posledních třech závodech se proto bude ještě snažit své postavení zlepšit. Pokud by se mi třicítku nepovedlo minimálně udržet, byl bych zklamaný,“ připomíná další tři náročné závody, které ho v rámci Tour de Ski ještě čekají.

Právě první závod v Toblachu přinesl Novákovi rozporuplné pocity. „Myslím, že za svými možnostmi trochu zaostávám a můj top výkon by měl být o třicet vteřin rychlejší,“ zklamaně se vrací k prvnímu vystoupení v Itálii.

„Když jdou ale závody tak rychle po sobě a člověk není ve své maximální formě, nedá se očekávat, že by najednou vystřelil někam výrazně nahoru,“ naráží česká reprezentační jednička. A jakou známkou by svůj výkon ve čtvrtém závodě Tour de Ski oznámkoval? „Trojkou,“ prozrazuje své známkování Novák.

O něco lépe se mu vedlo ve druhém závodě, který však byl zkrácen z původních 15 km na 13,2 km, když dosáhl na 32. místo, ale během závodu dlouho pošilhával po elitní třicítce.

„Samozřejmě mě to mrzí,“ smutně poznamenal ke druhému vystoupení v italské bílé stopě. „V průběhu závodu se mi podařilo dojet skupinu, která bojovala o 26. místo, a věřil jsem, že se mi to povede úspěšně dokončit, ale bohužel jsem nenašel místo, kudy bych se dostal dopředu, abych mohl finišovat,“ podotýká ke dvaatřicátému místu Novák.

I přesto, že se mu nepodařilo proniknout do elitní třicítky, hodnotil své vystoupení víceméně kladně. „Druhý závody bych hodnotil za dvě,“ přidává závěrem hodnocení běžeckého vysvědčení z Toblachu Novák.