Tradiční podzimní přespolní běh, který loni úspěšně dovršil desítku ročníků, může běžce letos překvapit jednou dost zásadní změnou: „Z technických důvodů jsme museli změnit místo prezentace, startu a cíle, které jsme přesunuli od budovy letiště v Olšových Vratech do Kolové. Prezentace bude v místní hospodě, start a cíl přímo v obci,“ vysvětlil změnu hlavní pořadatel závodu Jiří Westrmaier. „Trať se tím samozřejmě prodlouží, ale ne nijak zásadně,“ dodal.

Připomeňme, že trať závodu měří zhruba 10 kilometrů, v první polovině neustále klesá téměř až k Teplé a od obrátky nad KOME opět téměř nepřetržitě stoupá až na Vítkův vrch. Běží se střídavě po asfaltu a lesních cestách.

Závod je vypsán jako veřejný pro všechny kategorie, přihlášky u prezentace, start v 11.00 hodin. Info: 724 248 586 (Jiří Westrmaier).

O víkendu se bude běhat i v Kadani, kde je na programu už druhý závod Zimního běžeckého poháru (první byl Čendův lomcovák na Svaťáku 28. října bez účasti běžců z našeho kraje). Desetikilometrový Běh kolem Bobřáku startuje v neděli 8. listopadu v 10.30 od Loděnice v Kadani.