Před závěrem přípravy tak v týmu zůstalo čtrnáct hráček, z nichž trenér vybere konečnou dvanáctku.

Tento týden čeká basketbalistky přípravný turnaj ve Francii, kterého se ale nezúčastní kapitánka Hana Horáková, jež dostala volno. K týmu se znovu připojí před závěrečnými dvěma přípravnými duely s Velkou Británií v Praze na Folimance.

Po turnaji v Karlových Varech se Blažek rozhodl současný kádr zúžit o čtyři jména. Ze čtveřice rozehrávaček příprava skončila pro Uhrovou ze Strakonic. Naopak se v nominaci udržela reprezentační novicka Lenka Bartáková z Hradce Králové, která od nové sezony oblékne dres VŠ Praha.

Spolu s Uhrovou přišly o naději na olympiádu také její dvě spoluhráčky ze Strakonic Křížová a Jílečková, která v uplynulé sezoně hrála pod dívčím jménem Škrabalová. Ta si přitom před rokem zahrála na mistrovství Evropy, stejně jako další pivotka Hartigová z Hradce Králové, která se rovněž mezi vyvolenou čtrnáctku nedostala.

V aktuální nominaci je tak osm hráček z posledního mistrovství Evropy a osm vicemistryň světa z roku 2010.

Nominace basketbalistek na kvalifikaci o OH v Ankaře, rozehrávačky: Hana Horáková, Kateřina Bartoňová, Lenka Bartáková; křídla: Kateřina Elhotová, Tereza Pecková, Jana Veselá, Eva Vítečková, Kateřina Zohnová, Michaela Zrůstová; pivotky: Ilona Burgrová, Alena Hanušová, Petra Kulichová, Petra Reisingerová, Kamila Štěpánová.