„Eliška Markofová v kategorii juniorek v závodě na 60 m překážek doběhla v rozběhu na 3. místě v novém osobním rekordu 9,15 a to znamenalo postup do finále. Tam doběhla na pěkném 8. místě. V běhu na 800 m dorostenek se podařil husarský kousek Báře Navrátilové, když vyhrála rozběh a zajistila si přímý postup do finále. A konečně Anička Korbová vyhrála rozběh na 400 m dorostenek v novém osobní rekordu 57,81 a rovněž postoupila do finále,“ hodnotil úspěšnou misi svých závodnic trenér Triatletu Oldřich Dvořák. Deváté místo pak přidala v kategorii juniorek v kouli Michaela Patočková, Barbora Navrátilová ve finále dorostenek na 800 m doběhla na 8. místě a vynikající výkon předvedla Anička Korbová ve finále dorostenek na 400 m, přesto ani další vylepšení osobního maxima na 57,52 nestačilo na medaili a bylo z toho tolik nepopulární 4. místo.

Druhou atletickou akcí bylo mistrovství České republiky žactva, které se odehrálo opět v Ostravě. „Opět nás čekala daleká cesta na severovýchod země a opět za pěknými výsledky. V rozběhu na 60 m Eliška Vébrová do finále sice nepostoupila, ale vybojovala pěkné 14. místo. Na 800 m hned v prvním rozběhu vybojovala postup do finále věkem ještě mladší žákyně Eliška Kučerová, těsně byla vyřazena Bára Loufková a obsadila konečné 11. místo. V dalším rozběhu na 800 m výrazně posunula osobní rekord další mladší žákyně Veronika Šalátová a časem 2:25,91 se probila do finále,“ bilancoval druhou akci Dvořák.

Osobní rekord si připsal na konto i Jan Kotraba, který na 1500 m skončil na skvělém šestém místě. „Eliška s Veronikou bojovaly ve finále proti převážně výrazně starším soupeřkám. Eliška nakonec po pěkném závěru vybojovala nádherné 5. místo. Veronika doběhla těsně na 8. místě. Eliška Vébrová na 150 m obsadila 12. místo, když si dokázala zlepšit osobní rekord na 19,61. Mistrovství končilo štafetami a v kategorii žaček jich startovalo třiatřicet. Děvčata posílila na prvním úseku Eliška Augustová, dále běžela Eliška Kučerová, Bára Loufková a Eliška Vébrová. Děvčata zaběhla rekord klubu v čase 1:51,75 a obsadila 13. místo. Obě mladší žákyně ukázaly, že se s nimi v budoucnu bude muset v celé České republice počítat,“ míní kouč.