První akci po výživném zimním drilu absolvovali triatleťáci v Mladé Boleslavi, kde bylo na programu MČR v krosu. „Velmi zajímavá, náročná, ale rychlá trať tentokrát nepřinesla kýženou medaili, ale při obrovské konkurenci a počtech závodníků bylo každé umístění ve dvacítce úspěchem,“ narážel trenér Triatletu Oldřich Dvořák na kvalitně a hojně obsazené kategorie, ve kterých bojovalo o triumf hned několik desítek závodníků.

„Výborně zaběhla mezi staršími žákyněmi Eliška Kučerová, když vybojovala, po skvěle takticky zvládnutém závodě pěkné 5. místo,“ chválil si velký úspěch Dvořák.

Dále ve stejné kategorii doběhla v konkurenci 88 závodnic Veronika Zrůstová na 14. místě, Veronika Šalátová na 69. místě. Mezi mladšími žáky předčil všechna očekávání Petr Klíček, když jeho 14. místo bylo dalším signálem velkého zlepšování.

„Ve starších žácích mezi velkou konkurencí zakončil Albert Slaba své účinkování parádním 16. místem s minimálním odstupem na nejlepší,“ přiblížil další cenný úspěch karlovarský trenér. S odstupem pak doběhl do cíle Jonas Ben Abdellatif na 55. místě, Sochůrek na 76. místě a Hamata na 84. místě. „Konkurence je opravdu velká,“ přiznává Dvořák. Mezi mladšími žákyněmi doběhla Barbora Kadlecová na pěkném 19. místě.

„Dorostenec Honza Kotraba tradičně lehce přepálil první okruh, běžely se čtyři, a postupně se propadl na konečné 31. místo,“ ohlédl se za vystoupením Kotraby kouč Triatletu.

Hned po mistrovství v krosu se skupinka triatleťáků vydala do italského San Benedetta na soustředění a po návratu a týdenním přechodu zpět se vydala do Jablonce na další mistrovství, tentokrát v aquatlonu, kde bylo na pořadu plavání a běh. „Plavalo se v krytém bazénu u přehrady Mšeno a běhalo v přilehlém parku. Tady Eliška Kučerová vybojovala pěkné opět 5. místo, škoda nepříliš povedeného plavání. Páté místo získal i Petr Klíček a mezi dívkami doběhly Nella Trinerová a Adéla Bönischová na 16., resp. 17. místě a k tomu přidala Magdalena Potužníková skvělé 5. místo, tam ještě ve stejné kategorii Kateřina Jungmannová doběhla na výborném 7. místě a Kristýnka Dvorská na 12. místě,“ hodnotil zdařilé vystoupení svých svěřenců Dvořák.

Triatlet tak odstartoval nabitý program, který ho během sezony čeká. Další závody absolvuje výhradně na atletickém oválu. V sobotu 27. dubna v Chebu, ve středu 1. května v Karlových Varech, v neděli 5. května na Chodovské tretře. Ve středu 8. května pak čekají Triatlet závody družstev Jihočeského, Plzeňského a Karlovarského kraje v Karlových Varech.