Karlovarští atleti pod taktovkou trenéra Oldřicha Dvořáka totiž dosáhli na mistrovství České republiky v atletice juniorů a dorostu na pražské Julisce na skvělé výkony.

„Už samotná kvalifikace na MČR je pro každého sportovce velkým splněným přáním, snem a hlavně cílem v přípravě. Dostat se do finále je další veliký úspěch, získat medaili je TOP, a ještě zlato, víc už nejde,“ dobře ví trenér Oldřich Dvořák, který koučoval na stadionu pražské Dukly šest svých svěřenců.

A měl z toho zcela jistě velkou radost. Byla totiž zlatá. Postarala se o to dorostenka Anička Korbová na čtyřstovce. Ve vyrovnaném finále dokázala v závěru své skvělé soupeřky porazit a zvítězit. Zaběhla čas 56,65, když do nedělního finále postoupila suverénně ze sobotního rozběhu s časem 57,07.

„Jen velká škoda, že mistrovství vůbec nepřálo počasí, chlad a vítr, neboť jen o pár setinek unikla Korbové účast na mistrovství Evropy. Těsně za Korbovou doběhla Milotová z Jablonce a třetí skončila Kozlová z Čáslavi,“ zklamaně popisoval Dvořák.

Další cenný výsledek si připsala karlovarská štafeta dorostenek na 4x 400 m, kdy po vítězství ve druhém běhu skončila na skvělém čtvrtém místě. Triatleťačky běžely ve složení Štěpánka Dušková, Karolína Štěrbová, Barbora Navrátilová a nejrychlejší ze 400 m Anička Korbová. Jejich čas byl 4:01,75.

„Děvčata dokázala porazit takové štafety, jako Slavii Praha a Tepo Kladno a další,“ pochvaloval si trenér Triatletu. Do finále koule se probojovala Míša Patočková v letošním nejlepším výkonu 10,86 m a skončila na 8. místě. Hned o místo za ní skončila Eliška Markofová za výkon 10,36.

„Ta ještě doběhla v rozběhu na 100 m překážek na 3. místě ve výborném čase 15,01, do finále se nakonec nepodívala a skončila na 11. místě. Do finále se neprobojovala ani Bára Navrátilová na 800 m, když v jednom ze tří rozběhů skončila na 4. místě za 2:23,47, náladu si spravila právě ve zmiňované štafetě,“ dodal k hodnocení mistrovství Dvořák.