Triatlonová sezona běží na plné obrátky a ti, kdo tomuto sportu propadli, občas nevědí, kam dřív skočit. Mladí triatleti Karlovarska o uplynulém víkendu závodili na dvou různých místech. Seriál závodů Českého poháru triatlonistů pokračoval na severu Čech v Jablonci, kde se pěknými výkony blýskli závodníci v dresech AC Start Karlovy Vary. „Velký závod vybojoval Vojta Dědek, který ve své kategorii dorostenců nenašel přemožitele a v celkovém pořadí mužů, juniorů a dorostenců obsadil skvělé 9. místo se ztrátou pouhých dvou minut na vítěze,“ vyzvedl výkon nadějného dorostence lídr skupiny triatlonistů AC Start Tomáš Báča.

Slušně si v Jablonci vedli i ostatní Karlovaráci, Holecová s Klingorovou obsadily v závodě dorostenek a juniorek 5. a 6. místo a mezi juniory finišoval Lukáš Trapp na 9. a Honza Báča na 13. místě. Dres AC Start se objevil na nejvyšším stupni i v Chodově, kde se z vítězství v Chodovském terénním triatlonu radoval Tomáš Bloudek. „Konečně si spravil chuť po nevydařenem úvodu sezony, kdy ho provázely technické a zdravotní problémy,“ podotkl Tomáš Báča.

Chodovský terénní triaton, který spolu s dalšími subjekty pořádal karlovarský sportovní klub Triatlet, byl ovšem prioritně určen jiným kategoriím. „Tenhle závod je vypisován především pro hobby triatlonisty a nás potěšilo, že jich letos přišlo hodně,“ uvedl předseda Krajského svazu triatlonu Oldřich Dvořák. Na břehu chodovské nádrže Bílá voda se v sobotu sešla zajímavá společnost, kde na startu stáli společně závodníci nastupující generace s těmi, kdo psali první kapitoly dějin triatlonu na Karlovarsku.

„Z těch dříve narozených se výborným výsledkem na druhém místě absolutního pořadí blýskl Martin Smolík a fandy triatlonu si získal i jeden z prvních ´železných mužů´ Karlovarska Jirka Kovář. Mezi nejmladšími podala výborný výkon teprve osmiletá Jana Novotná,“ vyjmenoval ty, kteří ho zaujali, Dvořák. Jako zakladatele a trenéra Triatletu ho samozřejmě potěšilo i vítězství jeho svěřenců ve štafetě, kterou vyhrálo trio dorostenců Triatletu.