Triatlon patří k nejrychleji rostoucím sportům na světě. Kombinuje v sobě totiž nejpopulárnější disciplíny, kterým se ve volném čase věnují také miliony Čechů – plavání, cyklistiku a běh.

Karlovy Vary zažily o víkendu přehlídku největších triatlonových hvězd.
Vincent Luis a Flora Duffyová brali triumf v lázeňském městě

Pro amatérské sportovce, kterým už nestačí jen běh, se tak stává mimořádně atraktivní výzvou. Součástí akce CITY TRIATHLON Karlovy Vary je i sobotní závod Age Groups pro amatérské sportovce, které čeká 700 metrů plavání ve volnočasovém areálu Rolava, 20 km cyklistiky vedoucí nejkrásnějšími místy ikonického lázeňského centra a nakonec 5 km běh s cílem na nádherném Divadelním náměstí!

Pokud byste si na celý závod netroufli, můžete si jednotlivé disciplíny rozdělit ve štafetě s kolegy nebo přáteli. Do Karlových Varů tradičně zamíří olympijské hvězdy, které se v neděli představí při prestižním závodu Světového poháru.

Můžete tak fandit českým reprezentantům v souboji s nejlepšími triatlonisty na světě. V minulém roce byli na karlovarských kolonádách nejrychlejší olympijská vítězka Flora Duffyová a dvojnásobný mistr světa Vincent Luis.

Ilustrační foto.
Víkend láká na City Triathlon i Vary září

Kdo se bude radovat letos? Připíše si česká olympionička Vendula Frintová třetí karlovarské vítězství? Postavit se však můžete i na start společně se svými potomky při Geis Baby Duathlonu, který se skládá z kombinace běh – cyklistika – běh. Ti nejmenší startují ve volnočasovém areálu Rolava na odrážedlech a čeká je jen několik stovek metrů.

Ti starší mohou závodit sami, nebo si třeba vyzkoušet štafetu ve složení rodič – dítě. Tohle bude rozesmáté dopoledne! Už v pátek celý závodní víkend otevře Český pohár žáků v triatlonu.

Více informací o obou akcích najdete na www.citytriathlon.cz a varyzari.karlovyvary.cz.