Zadák dál vládne mužům

OSTROV/VELKÝ RYBNÍK - Příznivci triatlonových závodů si přišli při Ostrovské Xterře na své. Na hlavní závod, který odstartoval v sobotu v jednu hodinu odpoledne, se přišly podívat stovky diváků.

19.7.2007

Ilustrační foto.Foto: Ota Bartovský

Plavání ve Velkém rybníku se odvíjelo přesně podle papírových předpokladů. S drtivým náskokem sedal na své kolo jako první Martin Krňávek, pro kterého to byla jedna z vůbec prvních jízd na horském kole. Ztráta všech terénních specialistů se dala v depu počítat i na minuty. Ovšem po úvodní části cyklistiky při průjezdu po ostrovském náměstí byla už na čele dvojice Zadák, Novák.

Krňávek ztrácel několik vteřin a čtvrtý jel Honza Kubíček. Zbytek cyklistiky se nesl pouze v režii Karla Zadáka, ostatní ztráceli minutu a půl nebo ještě mnohem více, když on přijížděl do druhého depa v historické části města. Závěrečný běh byl v parném počasí nejtěžší disciplínou, ale všichni se ještě snažili ze všech sil Zadáka dostihnout. Z druhého místa znavený Novák, ze třetího Kubíček, také ze čtvrtého místa se zlomeným prstem na noze Pavel Jindra i ze sedmého Krňávek.

Zadák ovšem už několikrát předvedl, že běhat umí a horké počasí pro něho není problém, dokonce si v něm libuje. Do cíle doběhl pohodlně první. Na druhé místo před Nováka se posunul Kubíček a čtvrtý skončil Krňávek, který v zámeckém parku předbíhal jednoho soupeře po druhém. Monopol na vítězství mezi dívkami si stále drží Ivana Loubková, která ani tentokrát nepodlehla druhé Svěrákové a třetí Pochobradské. Příští závod poháru v Brně pořádá se svým týmem Tri LAMY právě vedoucí muž celkového pořadí Karel Zadák, který je vyzyvatelem ostatních závodníků.

Na domácí trati v Popůvkách se tak představí už v sobotu 28. července.