Jaký typ tréninku využíváš v zimě ty?
„Hodně jezdím na běžkách, klasika i bruslení. Oba styly jsou příjemné zpestření. Tentokrát budu muset hodně máknout, protože mě čeká Horská smyčka, snad nejdrsnější lyžařská akce široko daleko. Okolí Abertam, kde se závod poběží, ale naštěstí hodně dobře znám, takže to mi hraje do karet. Kromě lyží vyrazím na silnici na kolo, pokud mi to dovolí počasí. Chodím do posilovny, na stěnu, hodně běhám na sněhu. Občas taky vyrazím na fatbiku. Trénink mám tedy hodně pestrý a zábavný. Venku, v noci za svitu měsíce nebo čelovky dostane úplně jiný náboj."

Je tedy mnoho sportů, které se dají přes zimu v rámci tréninku provozovat. Kolo, běh, běžky, který z nich tvoří základ tvé zimní přípravy?
„Je ještě jeden sport, který se dá v zimě dělat a je pro mě hodně důležitý – plavání. Trénujete pod střechou a plavání tvoří výborný fyzický základ. Jelikož jsem z podhůří Krušných hor, patří k pilířům přípravy běžky, jde o celkový rozvoj aerobní a silové vytrvalosti. V přírodě, v klidu hor, bez smogu. Když to jde, tak i běhám. A nevyhýbám se ani posilovně nebo lezení na umělé stěně."

Jak dlouho předtím, než jdeš trénovat, naposledy jíš a co si dáváš?
„Záleží na náročnosti tréninku. Většinou teplé pití, přírodní ovocnou šťávu bez chemie, čaj, nebo vodu s kapkou citronu. Před intenzivním tréninkem si dám půl plechovky Red Bullu a deci vody asi 40 minut předem. K jídlu většinou lehká uhlohydrátová jídla. Zhruba 2 hodiny před tréninkem si dám něco lehkého: bulgur, těstoviny, rýži, chléb s marmeládou, ovocnou tyčinku nebo teplou obilnou kaši."

Co je základem výbavy sportovce při tréninku v zimě? Na jakém kusu oblečení nejvíc záleží tobě?
„Záleží na venkovní teplotě. Praktikuji takzvaný ´cibulový´ způsob oblékání. To znamená více tenkých vrstev na sebe. Na běh a běžky ne tolik vrstev, na kolo naopak o jednu dvě víc. Do kapsy větrovku. S sebou vždy jednu náhradní čepici na převlečení kvůli dutinám a v zimě ocením dobré funkční oblečení, hlavně spodní prádlo. A samozřejmě kvalitní obuv s reflexními prvky."

Na co ještě před tréninkem nezapomenout?
„Pokud trénuji venku, sleduji vývoj počasí. Na horách se může rychle změnit, podle toho volím oblečení a občerstvení. Důležité je rozehřátí mírnou intenzitou, poté protažení. Nikdy neprotahujte ztuhlé a nezahřáté svaly, to si koledujete o zranění."

Při samotném tréninku není možné jíst a pít všechno. Jak získáváš energii zpět ty?
„Piju přírodní šťávy s vodou nebo čaj s medem. Při tréninku venku v přírodě hodně používám energetické tyčinky, je jich na trhu velká škála a každý si vybere, co mu nejvíce vyhovuje. Nebo také sušené ovoce, mám rád datle a fíky."

Během takového závodu jako Horská smyčka vydá člověk velké množství energie, jak je vhodné ji doplnit? Co by měl účastník jíst a pít a co naopak ne?
„Po velkém výdeji má chuť člověk splácat vše dohromady a padnout na gauč (směje se). Pro mě je dobré začít vývarem a pak podle chuti nějaké škrobové jídlo, jako brambory nebo těstoviny. Po výživném tréninku si rád dám Red Bull Colu. Vyhýbám se tučným jídlům. Řízek, salám nebo párek jsou jako cihla do žaludku. Tři až čtyři hodiny po výkonu si rád dám plátek hovězího nebo krůtího masa. Dnes jsou populární sacharidové a proteinové koktejly, ale ne každému sedí. Je to pořád jen doplněk stravy."

Jak opravdu odpočívá Honza Kubíček, kde si nejvíc opravdu orazíš a co je pro tebe největší relax?
„Relax jedině v sauně a na horách."