Šindel Cup 2022
Pátek, 15. července
17.00–19.00 registrace TIOT, HERO
Sobota, 16. července
5.00 start TIOT
7.00 start HERO
10.30 start LONG
junior 16-17 let
10.45 start LONG
zbylé kategorie
19.00 koncert kapely HÁGA
Neděle, 17. července
11.00 start dětský duatlon
12.00 start HOBBY

Na programu tam totiž bude od pátku 15. července do neděle 17. července 6. ročník Šindel Cupu v terénním triatlonu, který se každým rokem rozšiřuje a nabízí nejen sportovní vyžití.

„V tomto ročníku jsme přidali novou distanci závodu, a to TIOT. Jedná se o ultra triatlon na delší vzdálenost, než je Ironmann, tedy 3,6 km plavání, 205 km silniční kolo a 44 km běh. Jedná se o zkušební projekt, a tak je TIOT označen jako otevřený trénink bez nutnosti platby startovného,“ prozradil na úvod novinku Šindel Cupu šéf závodu Jakub Merle.

A bude se na co těšit. Sobotní program totiž nabídne hned tři závody. V brzkých ranních hodinách budou startovat sportovci kategorie TIOT, poté bude následovat závod Hero, který letos nabídne změnu trati cyklistiky a láká především vytrvalce, kterým nestačí klasické vzdálenosti.

Jako poslední pak přijde na pořad závod LONG, ten se odehrává na klasických vzdálenostech terénního triatlonu, tedy 1,2 km plavání, 28 km horské kolo a 8 km běh.

Vyvrcholením sobotního programu bude koncert a afterparty sportovců. „Ta bude otevřena všem, tento rok bychom rádi zapojili i obyvatele z okolí a tímto způsobem jim zpříjemnili letní víkend,“ upozorňuje Merle, že na afterparty mohou dorazit opravdu všichni.

Triatlonisté vezmou útokem Šindel Cup, již pošesté.Triatlonisté vezmou útokem Šindel Cup, již pošesté.Zdroj: Šindel Cup

Neděle se pak ponese ve znamení závodu dětí a hobby sportovců. Dětský duatlon odstartuje nedělní program a nejmenší sportovci si budou moci vyzkoušet závod o délkách 500 m běh, 1 500 m kolo, 500 m běh. Tento závod se bude odehrávat na uzavřeném okruhu v přímé blízkosti rybníka Tajch. Po dětech se ke startu budou chystat závodníci kategorie HOBBY.

„Zde opět vsázíme na naši klasiku, 200 m plavání, 14 km cyklistika a 1 500 m rovinatého běhu. Je to nejlehčí závod víkendu a je situován tak, aby si jej každý užil,“ vysvětluje šéf Šindel Cupu.

„Jako bonus jsou pak pro závodníky připraveny předobjednávky večeří pro pátek a sobotu, jelikož v okolí nejsou dostupné žádné restaurace. Dále úschovna kol, kemp v přímé návaznosti na centrum závodu a moderátor David Cihlář, který opět provede sportovce celým víkendem,“ dodal závěrem Merle.