A není také divu. Po premiéře v extralize mužů si věčně usměvavý volejbalista připsal na účet i premiérovou účast v prestižní Lize mistrů v duelu s polskou Zaksou.

„Jako benjamínek to vnímám velice pozitivně a beru to jako velkou poctu, že mohu do takových zápasů nastoupit. Vážím si každé šance, která se mi naskytne v dresu VK Karlovarsko, ať už v extralize, Českém poháru anebo v Lize mistrů. Sbírám cenné zkušenosti, které se mi v budoucnu určitě budou hodit,“ dobře ví Lukáš Vašina. Pro talentovaného volejbalistu to byl bezesporu pořádný volejbalový svátek. „Tak do tohoto zápasu jsem tyto hráče viděl pouze na videu, pak ty hráče vidět naživo je pro mne něco neuvěřitelného a fascinujícího,“ pochvaloval si konfrontaci se špičkovými hráči Vašina. Ten si odbyl premiéru v Champions League ve druhém setu, ve kterém na palubovce vystřídal kapitána Ondřeje Hudečka.

„Abych se přiznal, trochu se mi kolena klepala. Po chvilce ale veškerá nervozita opadla a já si řekl, že do toho zápasu musím odevzdat vše a bojovat do poslední chvíle. Chtěl jsem podat nejlepší výkon, protože příležitost zahrát si Ligu mistrů je třeba jednou v životě,“ vypočítával Vašina.

Ve třetím setu Karlovarsko Zaksu trochu pozlobilo.

„Třetí set byl do stavu 13:13 vyrovnaný. Pak přišly chyby dotyku sítě, blok Poláků, a jakmile byli nad námi, tak nám toho moc nedovolili. Na straně Zaksy byl skvělý francouzský nahrávač Benjamin Toniutti, hrál skvělou, rychlou hru a všichni útočníci, kteří se nacházeli na hřišti, se moc nemýlili,“ dodal závěrem své poznatky Vašina.