„Nebylo to letos vůbec jednoduché, najít volný termín, poněvadž mezinárodní šermířská federace FIE letos kompletně překopala celosvětový žebříček jak seniorů, tak juniorů. Nakonec jsme to, samozřejmě že neradi, museli posunout už na začátek října," vysvětluje termínový přesun předseda oddílu šermu karlovarské Lokomotivy Martin Rubeš.

Ani posun termínu přitom nemusí zaručit vysokou kvalitu startovního pole, která karlovarské turnaje zdobila v předchozích pětačtyřiceti ročnících. „Oslovili jsme samozřejmě všechny mezinárodní federace, které k nám v minulosti posílaly své reprezentanty, ale dneska už bohužel víme, že například Slováci, kteří patřili k pravidelným účastníkům Lázeňského poháru, letos pojedou do Bělehradu na satelitní turnaj kategorie B, který se šermuje ve stejném termínu," lituje Rubeš.

Potvrzená je zatím účast české špičky, „podle posledních zpráv, by neměl chybět nikdo," a ozdobou turnaje bude i letos start elitních českých moderních pětibojařů včetně čerstvého medailisty z mistrovství světa Honzy Kufa a olympijského vítěze z Londýna Davida Svobody, který se po zranění vrací do někdejší formy.

46. ročník Lázeňského poháru se koná v sobotu 11. října od 10:00 v hale Basketbalového klubu Lokomotiva.