Basketbalistky karlovarské Lokomotivy podlehly ve třetím kole Excelsior ŽBL na vlastní palubovce favorizovanému Brnu 62:85.

Relativně vyrovnané první dvě čtvrtiny, kdy vedení hostujícího favorita z Brna bylo dáno především větší úspěšností střelby a ménším množstvím chyb hostujícího družstva, přešlo ve třetí a čtvrté čtvrtině přece jen ve větší konečný bodový rozdíl. „Začátek utkání byl z naší strany hodně nervózní. Popravdě není se čemu divit, protože holky hrály poprvé v lize doma,“ začal se za utkáním ohlížet Roman Maleček.

Jak už bylo napsáno, tak první dvě čtvrtky byly relativně vyrovnané. „Brno trochu přidalo, ale připadalo mi, že holky se soupeře bojí. Kdyby neměla děvčata tak přehnaný respekt, byl by jejich výkon daleko lepší,“ pokračoval Roman Maleček.

Přesto toto utkání nehodnotili trenéři jako jasný propadák, protože holky bojovaly celý zápas a jejich výkon byl určitě v některých momentech pozvánkou pro domácí fanoušky na další utkání v hale Lokomotivy. „V závěru utkání jsme postavili i všechny hráčky z lavičky. Myslím si, že holky předvedly bojovný výkon a za to si určitě zaslouží pochvalu. To konec konců i kvitovali diváci, když je vyprovázeli potleskem,“ pochválil své svěřenkyně Roman Maleček.
Další dvě utkání ukáží, jak se asi budou Karlovaračky pohybovat tabulkou. „VŠE Praha dokázalo vyhrát na Valosunu a to se jistě cení. Nás u nich čeká velice náročné utkání a pokud ho zvládneme, stejně jako duel s Trutnovem za týden, tak bychom na tom mohlí být dobře,“ dodal Maleček s tím, že obavy z mladého týmu se pomalu rozpouštějí.

Loko K. Vary - Frisco Brno 62:85 (17:20, 29:38, 42:59).